ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwa kierująca uderzyła w ciężarówkę. Wiozła swoją rodzinę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Nietrzeźwa kierująca uderzyła w ciężarówkę. Wiozła swoją rodzinę

Podlaska Policja
Policja Podlaska

Brakiem wyobraźni, a gorsza odpowiedzialności wykazała się pewna kobieta, która będąc pod wpływem alkoholu, wsiadała za kierownicę samochodu. Chwilę później doprowadziła do poważnej kolizji.

Niestety, ale nietrzeźwi kierujący to palący problem publicznych dróg. Ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie jest główną przyczyną sporej liczby koszmarnych zdarzeń drogowych.

Do poważnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwej kierującej doszło w poniedziałek 6 grudnia na jednej z podlaskich tras. W godzinach porannych bielscy policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie o zderzeniu osobówki i pojazdu ciężarowego na krajowej 19 w Boćkach. 

Osoba zgłaszająca podkreśliła, że kierująca hyundaiem nie zachowała ostrożności na śliskiej drodze i uderzyła w tył ciężarówki.

Jak się okazało, winę za zdarzenie ponosi w głównej mierze alkohol.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zdarzenia poddali kobietę badaniu alkomatem. Jak się okazało, 45-latka była kompletnie pijana. W jej organizmie znajdowało się 1,3 promila alkoholu.

To właśnie w tak szokującym stanie kobieta wiozła swoją rodzinę, w tym 12-letnią córkę. 

Nieodpowiedzialna kierująca straciła swoje uprawnienia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta ponadto odpowie za spowodowanie kolizji.

Polscy policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności. Podkreślają, że w zimowych warunkach, droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa, a także znacząco zmniejsza się widoczność. 

Dostosujmy prędkość do sytuacji na jezdni i zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, która pozwoli nam w porę zareagować i zahamować w razie potrzeby. Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest wyjątkowo nieodpowiedzialnym zachowaniem w tak trudnych warunkach drogowych. - informują mundurowi.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Podlaska Policja

Powiązane