ZDrogi.pl > Aktualności > Niecodzienny widok nad Wisłą. Luksusowe Ferrari w służbie Zarządu Zieleni Miejskiej
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:59

Niecodzienny widok nad Wisłą. Luksusowe Ferrari w służbie Zarządu Zieleni Miejskiej

Superauta na bulwarze w Krakowie. Ferrari w służbie Zarządu Zieleni Miejskiej
Facebook: Dziwne, zwariowane, prawdziwe

Czy krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej wydał fortunę na superauta, które służą do kontroli i zabezpieczenia jednostek na wypadek stanów ostrzegawczych i powodziowych? Czy może ktoś postanowił pomóc w monitorowaniu stanu rzeki? Tego niestety nie wiadomo.

Niecodzienny widok czekał na spacerowiczów w sobotni (10 lipca) wieczór na wiślanym Bulwarze Wołyńskim w Krakowie. Wśród tłumów spacerowiczów, zaparkowały cztery supersamochody. Jeden z nich miał za szybą zezwolenie na wjazd wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na zezwoleniu czytamy, że pojazd służy do „kontroli i zabezpieczenia jednostek na wypadek stanów ostrzegawczych i powodziowych (przewóz sprzętu i materiałów eksploatacyjnych)". Co zaskakujące, taki „pojazd winien być oznakowany włączoną lampą sygnalizacyjną”, a tymczasem żaden stosownego oznaczenia nie posiadał.

>

Wśród samochodów największe wrażenie robiło zaprezentowane w 2019 roku Ferrari SF90 Stradale. To wyjątkowe, nawet jak na standardy marki, auto posiada napęd hybrydowy, który łącznie generuje 1000 KM. Stradale rozpędza się do 100 km/h w 2,5 s i kończy przyspieszanie na 340 km/h.

Poza SF90 Stradale na bulwarze dostrzec można było inne luksusowe auta

Ferrari towarzyszyło Lamborghini Huracan w wersji Evo. Zaprezentowana w 2019 roku odmiana włoskiego supersamochodu wyróżnia się wzmocnionym do 640 KM silnikiem (V10 5,2 l), który pozwala na sprint do 100 km/h w 2,9 s. Prędkość auta maksymalna to 325 km/h.

>

Kolejnym autem, które przykuwało wzrok to Lamborghini Aventador SVJ w wersji roadster. Włoski bolid napędzany jest przez 6,5-litrowy silnik V12, który generuje 770 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 2,8 s, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona i wynosi 351 km/h.

>

Ostatnim superautem w gronie było Ferrari F8 Tributo. Podwójnie doładowane V8 o pojemności 3,9 l w tym modelu generuje 720 KM i pozwala na sprint do setki w 2,9 s. Prędkość maksymalna to 340 km/h.

>

Film ze wszystkimi czterema supersamochodami zaparkowanymi na bulwarze, opublikowano na facebookowym profilu "Dziwne, zwariowane, prawdziwe". Udostępniamy go poniżej:

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl