ZDrogi.pl > Motorsport > Niebezpieczny wypadek podczas GSMP. Porsche 911 wypadło z trasy - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Niebezpieczny wypadek podczas GSMP. Porsche 911 wypadło z trasy - Wideo

porsche-911-rozbite-na-rajdzie
Facebook.com Grupa "Rajdowy Felix"

Trwają Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) w Czarnej Górze. Niestety, na jednym z odcinków doszło do groźnego wypadku. Porsche 911 stanęło w płomieniach.

Do wypadku Porsche 911 doszło w trakcie sobotniego etapu GSMP. Na jednym z łuków drogi, auto biorące udział w wyścigu zaliczyło groźny wypadek, wpadając do rowu, zapalając się i przewracając za barierki. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Porsche 911 stanęło w płomieniach w trakcie GSMP

Jak widać na nagraniu, Porsche najechało kołami na pobocze, następnie wpadło w poślizg i uderzyło tyłem w bandę. Auto zmierzało prosto w stronę rowu. Kierowca próbował skontrować poślizg, ale miał na to za mało czasu. Porsche wbiło się w rów z takim impetem, że wybiło je w górę.

Samochód przeleciał nad jezdnią i wypadł za bandę z drugiej strony. Na nagraniu widać również, że doszło do zapłonu z tyłu (czyli od strony silnika). Ostatecznie Porsche 911 wylądowało na dachu za barierami. Według relacji świadków kierowca Christian Zaleski wydostał się ze środka o własnych siłach.

Kierowca Porsche 911 miał ogromne szczęście

Po zderzeniu zabrano kierowcę do szpitala na badania. Warto zaznaczyć, że gdyby był to samochód "cywilny" a nie dostosowany do rajdów, mogłoby to wyglądać znacznie inaczej. Samochody przygotowywane do motorsportu są usztywniane klatką bezpieczeństwa, która zwiększa bezpieczeństwo sportowców.

Całe szczęście, że pojazd nie uderzył w żadnego z widzów, przy prędkościach, jakie osiągają auta w takowych zawodach, mogłoby to się zakończyć tragicznie. Jeszcze w ubiegłym tygodniu w trakcie Rajdu Polski, jeden z kierowców wjechał w parę gapiów na łuku (więcej tutaj).

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: GSMP

Powiązane