ZDrogi.pl > Aktualności > Nastolatek na skuterze chciał wymusić odszkodowanie. Rzucił się na samochód - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Nastolatek na skuterze chciał wymusić odszkodowanie. Rzucił się na samochód - Wideo

Ubezpieczenie OC
ViralHog

Nastolatek na skuterze chciał w perfidny sposób wymusić odszkodowanie. Tym razem misterny plan nie wypalił, a wszystko przez jeden, aczkolwiek bardzo ważny szczegół.

Nie jest tajemnicą, że rokrocznie, tysiące niewinnych, niczego nie świadomych kierowców zostaje „dawcami polis OC“. Niestety, ale jest to niezwykle niepokojące zjawisko, które śmiało może być określane mianem bezczelnego procederu.

Wymuszenie odszkodowania, może nastąpić w bardzo prosty sposób. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może do niego dojść, praktycznie w każdej chwili. Może ono być spowodowane zwykłym zajechaniem drogi, pospolitym ustąpienie pierwszeństwa, nagłe hamowanie, a także cofaniem. 

Poniższy przykład z Wielkiej Brytanii, wykracza poza wszelkie ramy. Cwany nastolatek poruszający się skuterem, chciał dokonać aktu wymuszenia w bardzo perfidny sposób. Filmik zarejestrowany przez kamerkę samochodową idealnie to potwierdza.

Widać na nim chłopca, który w pewnym momencie wybiega na jezdnię. Jego plan zakładał, że kierująca nie zdąży wyhamować i samoczynnie wjedzie w tył pojazdu. Jak się okazało, autorka nagrania, była czujna i w porę zatrzymała swój samochód.

Nastolatek zdecydował się uderzyć skuterem w jej samochód, po czym w ekwilibrystyczny, wręcz teatralny sposób, rzucił się na maskę osobówki.

W ten sposób chciał upozorować potrącenie, a zarazem uszkodzenie skutera.

O tym, że plan nie wypalił zadecydował jeden szczegół. 

Wideo z kamerki ukazuje, że w okolicy czekał najprawdopodobniej znajomy oszusta, który miał potwierdzić jego wersję zdarzeń. Na całe szczęście, poszkodowana miała wewnątrz auta wideorejestrator, który zmienił obrót spraw o 180 stopni. 

Gdy kierująca poinformowała oszustów o tym fakcie, kontuzjowany motorowerzysta, w ułamku sekundy odzyskał zdrowie i wraz z kolegą w popłochu zbiegli z miejsca zdarzenia. Śmiało, można napisać, że ludzka głupota, a zarazem kreatywność, nie znają żadnych granic. 

Pomimo, że incydent miał miejsce już jakiś czas temu, warto znów go przytoczyć, ponieważ w idealny sposób obrazuje skalę procederu. Miejmy nadzieję, że policja bardzo szybko znalazła oszustów i w ukarała w bardzo solidny sposób. 

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Viral Hog

Powiązane