ZDrogi.pl
Ubezpieczenie OC

ViralHog

Nastolatek na skuterze chciał wymusić odszkodowanie. Rzucił się na samochód - Wideo

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Próby wymuszenia odszkodowań to bardzo częste zjawisko, które jest traktowane jako przestępstwo. Spora liczba kierowców jeżdżących po publicznych drogach, padła ofiarą oszustów, którzy w skuteczny, a zarazem dyskretny sposób wymusili na nich odszkodowanie

Nastolatek na skuterze chciał w perfidny sposób wymusić odszkodowanie. Tym razem misterny plan nie wypalił, a wszystko przez jeden, aczkolwiek bardzo ważny szczegół.

Nie jest tajemnicą, że rokrocznie, tysiące niewinnych, niczego nie świadomych kierowców zostaje „dawcami polis OC“. Niestety, ale jest to niezwykle niepokojące zjawisko, które śmiało może być określane mianem bezczelnego procederu.

Wymuszenie odszkodowania, może nastąpić w bardzo prosty sposób. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może do niego dojść, praktycznie w każdej chwili. Może ono być spowodowane zwykłym zajechaniem drogi, pospolitym ustąpienie pierwszeństwa, nagłe hamowanie, a także cofaniem. 

Poniższy przykład z Wielkiej Brytanii, wykracza poza wszelkie ramy. Cwany nastolatek poruszający się skuterem, chciał dokonać aktu wymuszenia w bardzo perfidny sposób. Filmik zarejestrowany przez kamerkę samochodową idealnie to potwierdza.

Widać na nim chłopca, który w pewnym momencie wybiega na jezdnię. Jego plan zakładał, że kierująca nie zdąży wyhamować i samoczynnie wjedzie w tył pojazdu. Jak się okazało, autorka nagrania, była czujna i w porę zatrzymała swój samochód.

Nastolatek zdecydował się uderzyć skuterem w jej samochód, po czym w ekwilibrystyczny, wręcz teatralny sposób, rzucił się na maskę osobówki.

W ten sposób chciał upozorować potrącenie, a zarazem uszkodzenie skutera.

O tym, że plan nie wypalił zadecydował jeden szczegół. 

Wideo z kamerki ukazuje, że w okolicy czekał najprawdopodobniej znajomy oszusta, który miał potwierdzić jego wersję zdarzeń. Na całe szczęście, poszkodowana miała wewnątrz auta wideorejestrator, który zmienił obrót spraw o 180 stopni. 

Gdy kierująca poinformowała oszustów o tym fakcie, kontuzjowany motorowerzysta, w ułamku sekundy odzyskał zdrowie i wraz z kolegą w popłochu zbiegli z miejsca zdarzenia. Śmiało, można napisać, że ludzka głupota, a zarazem kreatywność, nie znają żadnych granic. 

Pomimo, że incydent miał miejsce już jakiś czas temu, warto znów go przytoczyć, ponieważ w idealny sposób obrazuje skalę procederu. Miejmy nadzieję, że policja bardzo szybko znalazła oszustów i w ukarała w bardzo solidny sposób. 

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Viral Hog

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >