ZDrogi.pl > Na drogach > Motocyklista wpadł pod samochód. Refleks kierowcy oraz kask, uratowały jego życie - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:59

Motocyklista wpadł pod samochód. Refleks kierowcy oraz kask, uratowały jego życie - Wideo

STOP CHAM
STOP CHAM

O tym, że jeden nawet najmniejszy błąd może mieć koszmarne konsekwencje, wiadomo nie od dziś. Przekonał się o tym pewien motocyklista, który wpadł wprost pod koła samochodu osobowego. Cudem uniknął nieuchronnej śmierci.

Sezon motocyklowy w pełni, przez co polska policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozwagi. Mundurowi podkreślają, że na drodze może wydarzyć się dosłownie wszystko, dlatego trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

Do niezwykle groźnego incydentu doszło w poniedziałkowy poranek 26 lipca na ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku. Błąd pewnego motocyklisty mógł mieć tragiczne konsekwencje, w głównej mierze dla niego samego.

Jak podkreśla autor nagrania udostępnionego przez słynny kanał STOP CHAM, sympatyk dwóch kółek, pomylił gaz z hamulcem, przez co zanotował bolesne lądowanie na asfalcie.

Wystarczyła jedynie chwila nieuwagi, by doszło do groźnego wypadku.

Niestety, ale moment zdarzenia był na tyle niefortunny, ponieważ motocyklista znalazł się na sąsiednim pasie, wpadając prosto pod koła rozpędzonej osobówki.

Miał on ogromne szczęście, że posiadał kask, który w wydatny sposób uratował jego życie. Należy podkreślić również, że tragedii zapobiegł refleks kierowcy, który w ostatniej chwili odbił w lewo, unikając potrącenia.

Doszło jedynie do uderzenia zderzakiem, który jak podkreśla autor nagrania, odczuł spotkanie z głową motocyklisty i jest lekko uszkodzony.

Wiadomo, że kierujący motocyklem został przewieziony do lokalnej placówki medycznej. W wyniku tego incydentu doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl