ZDrogi.pl > Na drogach > Wybuch furgonetki w Częstochowie. Dwie osoby nie miały szans na przeżycie
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:59

Wybuch furgonetki w Częstochowie. Dwie osoby nie miały szans na przeżycie

PSP/PAP
PSP/PAP

Koszmarny incydent na jednym z parkingów przed sklepem przy ul. Wrocławskiej. Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wyniku wybuchu butli z acetylenem. Według mediów, akcja strażaków może trwać nawet dobę.

Do tego koszmarnego zdarzenia doszło w poniedziałek 26 lipca w pobliżu sklepu spożywczego przy ulicy Wrocławskiej w Częstochowie. Tuż po godzinie 15.30, miejscowe służby zostały zaalarmowane o wybuchu pojazdu dostawczego.

Jak przekazały lokalne służby, wybuch miał miejsce na jednym z parkingów. Najprawdopodobniej doszło do eksplozji jednej z kilku butli przewożonych w samochodzie dostawczym marki citroen.

Niestety, ale skutki tego incydentu są porażające. W wyniku wybuchu zginęły dwie osoby, a jedna została poważnie ranna. Dokładna tożsamość ofiar nie jest jeszcze znana.

Na miejscu tragedii, strażacy wydzielili specjalną strefę bezpieczeństwa. Dodatkowo przeprowadzoną ewakuację wszystkich mieszkańców w promieniu 200 metrów od miejsca wybuchu.

>

Jak wiadomo, mowa o 67 osobach, które przebywały w okolicy. Wśród nich są mieszkańcy, ale także klienci okolicznych sklepów czy pacjenci pobliskiej przychodni.

Zadaniem strażaków było odpowiednie schłodzenie pozostałych butli. Wszystko po to, by skutecznie zapobiec kolejnemu wybuchowi.

Na miejscu tragedii zadysponowano aż 11 zastępów straży pożarnej.

Te działania będą jeszcze trwały wiele godzin; nasze procedury wskazują – z uwagi na to, że acetylen jest związkiem bardzo reaktywnym, a ta butla znajdowała się w środowisku pożaru, uległa uderzeniu – wszystko wskazuje na to, że ta butla będzie musiała być chłodzona 24 godziny – przekazał w rozmowie z portalem Interia oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Wiele wskazuje na to, że butle były przewożone zwykłym samochodem dostawczym. Nieoficjalnie wiadomo, że służyły jako elementy zestawu do prowadzenia prac spawalniczych.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl