ZDrogi.pl

Masz naklejkę z imieniem dziecka na aucie? Natychmiast ją zerwij, to ogromne zagrożenie

2 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Naklejka z imieniem dziecka, którą możemy nakleić na nasz samochód to jeden z poważniejszych błędów popełnianych przez kierowców. Takowe rozwiązanie może w wydatny sposób narazić bezpieczeństwo naszych pociech.

Policyjne statystyki bezwzględnie obrazują skalę problemu, jakim niewątpliwie są porwania małych dzieci. Według oficjalnych danych rocznie odnotowuje się ok. 400–500 zaginięć dzieci w wieku do 7. roku życia.

Spora liczba z nich ma jednak pozytywny finał i dzieci wracają do swoich rodziców. Mimo wszystko warto zaznaczyć, że proceder powiązany z uprowadzeniami dzieci występuje od zarania dziejów i jest poważnym zagrożeniem.

Niektórzy rodzice nieświadomie pomagają porywaczom. W pewien sposób umożliwiają przełamanie bariery komunikacyjnej ze swoimi pociechami.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Lewy kierunek przed wjazdem na rondo. Włączać, czy nie włączać?

CZYTAJ DALEJ

Wszystko przez powszechną czynność, którą upodobali sobie polscy rodzice. Naklejają oni naklejki z imieniem swoich pociech na swoich samochodach.

Wiedza na temat imienia dziecka, może skutecznie przełamać bariery i przekonać małoletniego do potencjalnego porywacza. W ten sposób nie musi on używać siły i w bardzo prosty sposób może uprowadzić swoją ofiarę.

Warto podkreślić, że naklejki informujące, że dziecko znajduje się w samochodzie, są w nich obecne od bardzo dawna. Mają one określoną funkcję, ponieważ podczas wypadków informowały one służby o tym, że w pojeździe mogło znajdować się małe dziecko.

W czasie potencjalnego incydentu drogowego mogło ono znajdować się nieprzytomne pomiędzy siedzeniami, bądź też mogło wypaść z rozbitego pojazdu.

Naklejki pomagały służbom, lecz w dzisiejszych czasach mogą doprowadzić do wielkiego nieszczęścia, niż przysłużyć się w dobrym celu.

Znany portal parentingowy opublikował swoją opinię na ten niezwykle interesujący temat, dotyczący naklejek samochodowych.

"Dla kilkulatka różnica między znajomym a nieznajomym jest dość abstrakcyjna. Czy znajomym jest ktoś, kto powiedział mamie "dzień dobry"? A pan, który pracuje razem z tatą? Dla dorosłych ta granica jest dość jasna, dzieciom rozpoznanie może sprawić sporo kłopotu. Czasem wystarczy, że ktoś zwróci się do malucha po imieniu. Nie ułatwiajmy zbliżenia do naszego dziecka ludziom ze złymi zamiarami”. - można przeczytać na stronie Parenting.pl.

Myślisz, że znasz się na motoryzacji? Te pytania zweryfikują twoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

Polski Fiat 126p to inaczej?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.p;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: Autokult.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Rząd zwróci obywatelom część kosztów paliwa

Aktualności

Rząd Portugalii zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa

Czytaj więcej >
Musi sprzedać samochód, bo złamał przepisy

Aktualności

Sprzedajesz swoje BMW albo ci je zlicytujemy. Sposób na piratów?

Czytaj więcej >
Pilne - nawet 2.5 mln aut może stracić homologację

Aktualności

2,5 mln aut może stracić homologację. Rząd wprowadza nowe przepisy

Czytaj więcej >
Ktoś podeptał dach w Lamborghini w Warszawie. Wyznaczono wysoką nagrodę

Aktualności

Ktoś wdrapał się na dach lamborghini w Warszawie. Właściciel wyznaczył nagrodę

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie zakładasz maseczki? Narażasz się na poważne konsekwencje. Policjant nie będzie miał litości

Czytaj więcej >

Aktualności

Popełnisz ten prosty błąd i słono zapłacisz. Policjant nie będzie mieć żadnej litości

Czytaj więcej >