Wypadek Grosjean
Źródło: FORMULA 1

Koszmar na torze Formuły 1. Kierowca wyszedł o własnych siłach z płonącego bolidu - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Listopada 2020

Kierowca Formuły 1, Roman Grosjean miał przerażający wypadek. Do tego koszmarnego incydentu doszło podczas Grand Prix Bahrajnu. Zawodnik reprezentujący zespół Hassa z ogromnym impetem uderzył barierki. Wkrótce jego bolid stanął w płomieniach. To prawdziwy cud, że przeżył.

Wypadek, który mógł zakończyć się prawdziwą tragedią. Kierowca Haasa z impetem wjechał w barierki. Jego samochód stanął w płomieniach.

Formuła 1 jest bardzo popularna na całym świecie. Fani Królowej Motosportu kochają ja za nieprzewidywalność oraz niezwykłe emocje, które towarzyszą każdemu wyścigowi. Tym razem wyścig mógł zakończyć się prawdziwym dramatem.

Śmiało można powiedzieć, że ten wypadek wyglądał po prostu makabrycznie. Francuski kierowca, Roman Grosjean doszczętnie rozbił swój bolid. Z ogromna siłą uderzył w barierki bezpieczeństwa. Zaraz po uderzeniu doszło do wielkiego wybuchu.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

2. Znamy zwycięzcę Eurowizji Junior 2020. Podczas występu Viki Gabor i Roksany Węgiel doszło do nietypowego zdarzenia

3. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

Świadkowie obecni na miejscu zdarzenia, oraz miliony fanów przez TV spodziewali się najgorszego. Moment wybuchu wyglądał przerażająco. Wiele osób myślało, że była to prawdziwa kula ognia, która bardzo szybko zajęła cały pojazd.

Warto podkreślić, że w trakcie pożaru, Francuz przez jakiś czas znajdował się w płonącym bolidzie. Przez jakiś czas heroicznie walczył o swoje życie. Na szczęście ta sztuka się mu udała. Ostatecznie rzutem na taśmę uratował swoje życie.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Swoja cegiełkę do tego szczęśliwego zakończenia dołożyły również służby porządkowe, które bardzo szybko zajęły się gaszeniem pożaru. Wideo jest szokujące, a sam zainteresowany może mówić o prawdziwym szczęściu.

Poszkodowany trafił do szpitala. Wiadomo, że jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kierowca ma obrażenia w obrębie kostek oraz nadgarstków.

Jak ukazuje wypadek z Bahrajnu w dzisiejszych czasach poziom bezpieczeństwa w Formule 1 stoi na wysokim poziomie. Wiele osób zapomina z czym wiąże się rywalizacja przy ponad 300 km/h. Niedzielny wypadek przypomniał, że nie jest to zbyt bezpieczna profesja.

Kierowco, policja może karać za zbyt wolną jazdę. Mandat może zaskoczyć każdego z nasKierowco, policja może karać za zbyt wolną jazdę. Mandat może zaskoczyć każdego z nasCzytaj dalej

W niewybrednych słowach odnośnie tego incydentu wypowiedział się mistrz świata Lewis Hamilton. ,,Jestem wdzięczny za to, że Romain jest bezpieczny. Ryzyko, z którym się mierzymy nie jest zabawne. Dla tych, którzy o tym zapomnieli - stawiamy nasze życia na szali dla F1 i tego, co kochamy robić. Podziękowania dla FIA za ogromne kroki, jakie robią ws. bezpieczeństwa. Dzięki temu Romain mógł wyjść cało z tego wypadku" - napisał na swoim Instagramie.

Wyścig po sporej przerwie udało się szczęśliwie dokończyć. W takiej sytuacji naturalną procedurą jest posprzątanie toru, po czym wszyscy kierowcy ruszyli do akcji. Grand Prix Bahrajnu ostatecznie wygrał Lewis Hamilton.

Zobacz także:

1. Setki tysięcy Polaków już od jutra będą siedzieć w pracy w maseczkach. Lunch i kawa nie wchodzą w grę

2. Już nie tylko ZUS. Bardzo ważne informacje ws. pieniędzy na emerytury, czas na OIPE

3. Przerażająca niespodzianka podczas wyprzedzania. Ten kierowca otarł się o śmierć - Wideo

4. Chwile grozy na torze Formuły 1. Fatalny wypadek jednego z zawodników Red Bulla - Wideo

5. Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a

6. Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzję

7. Z ostatniej chwili: Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje polityk partii rządzącej

Następny artykuł