ZDrogi.pl > Motorsport > Legendarny tor pozostanie w terminarzu F1? Włodarze nie mają żadnych wątpliwości
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:55

Legendarny tor pozostanie w terminarzu F1? Włodarze nie mają żadnych wątpliwości

Mugello
MotorBox

O tym, że organizacja wyścigu Formuły 1 to prawdziwy zaszczyt, a także wielka odpowiedzialność wiadomo nie od dziś. Zarządcy słynnego toru Mugello jasno i wyraźnie wskazują, że gdy wystąpi taka możliwość, chętnie zorganizują wyścig F1 w 2021 roku.

Słynny obiekt wyścigowy zlokalizowany w Mugello w okolicach Florencji od wielu lat gości zarówno zawodników, jak i sympatyków popularnego MotoGP. W ubiegłym roku był on również obecny w oficjalnym terminarzu Formuły 1.

Według wielu źródeł, włodarze toru chcą, by taki stan utrzymał się także w 2021 roku.

O fakcie organizacji wyścigu F1 na tym malowniczym obiekcie, w głównej mierze zadecydowała pandemia koronawirusa Covid-19. To właśnie dzięki niej, w ubiegłym roku rozgrano pierwszą rundę Grand Prix Toskanii.

Wiele aspektów wskazywało, że włoski tor pojawienie się włoskiego toru będzie incydentalne i przewidziane jedynie na jeden sezon. Plany mogą zostać zweryfikowane i obiekt drugi rok z rzędu ma szansę ugościć najlepszych kierowców świata.

Wszystko z powodu problemu z poważnymi restrykcjami, a co za tym idzie, z sytuacją pandemiczną w państwach spoza Europy.

Burmistrz Mugello potwierdza zainteresowanie organizacją wyścigu. Zapewnia, że nie odmówi włodarzom F1 i wspólnymi siłami stworzą niezapomniane widowisko sportowe.

Przypominany, że ubiegłoroczną rundę na toskańskim torze wygrał Lewis Hamilton. Na drugim miejscu uplasował się Valtteri Bottas, a podium uzupełnił Taj, Alex Albon.

Rekord okrążenia wynosi 1:15,144 sek. i należy do Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl