ZDrogi.pl > Wideo > Kultowy polonez wzbił się w powietrze. Eksperyment stał się hitem internetu - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:04

Kultowy polonez wzbił się w powietrze. Eksperyment stał się hitem internetu - Wideo

Dokurviator
Youtube/Dokurviator

Wraz z upływem lat, samochody pochodzące z epoki PRL są przez sympatyków motoryzacji i nie tylko, otaczane coraz większą estymą. Jak się okazuje, nawet wysłużone konstrukcje mogą wzbijać się w powietrze. Tym razem padło na wysłużonego poloneza.

W opinii wielu, los leciwych, zardzewiałych pojazdów jest ściśle powiązany ze złomowiskiem. Jak się okazuje, nie wszyscy sympatycy czterech kółek zgadzają się na tak drastyczny finał.

Poniższe wideo pokazuje, że istnieje niezwykle interesująca, jak i efektowna opcja, na wykorzystanie starszego pojazdu. W tym konkretnym przypadku bohaterem jest polonez, który dosłownie wzbił się na szczyt swoich możliwości.

Na ciekawy pomysł wpadł pewien youtuber, wykorzystujący niestandardowy nick Dokurviator. W celu realizacji swojego przedsięwzięcia mężczyzna wykorzystał wysłużonego poloneza oraz rampę. To właśnie te dwa elementy pomogły mu w wykonaniu spektakularnego skoku.

Jak widać na poniższym wideo, samochód znajduje się w opłakanym stanie. Odpowiednią rekomendacją byłoby zezłomowanie pojazdu. Jednak pomimo wielu defektów, auto dało radę zaliczyć długi lot.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Youtuber udowodnił, że nawet niezbyt mocne, starsze auto, jakim bez wątpienia jest polonez, może dawać wiele radości oraz frajdy z jazdy, a sam skok był po prostu wyjątkowy.

Nagranie pokazuje, że musimy spieszyć, się kochać kultową polską motoryzację, ponieważ reliktów przeszłości rodem z PRL jest już coraz mniej.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube/Dokurviator