ZDrogi.pl

Youtube/Dokurviator

Kultowy polonez wzbił się w powietrze. Eksperyment stał się hitem internetu - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Wraz z upływem lat, samochody pochodzące z epoki PRL są przez sympatyków motoryzacji i nie tylko, otaczane coraz większą estymą. Jak się okazuje, nawet wysłużone konstrukcje mogą wzbijać się w powietrze. Tym razem padło na wysłużonego poloneza.

W opinii wielu, los leciwych, zardzewiałych pojazdów jest ściśle powiązany ze złomowiskiem. Jak się okazuje, nie wszyscy sympatycy czterech kółek zgadzają się na tak drastyczny finał.

Poniższe wideo pokazuje, że istnieje niezwykle interesująca, jak i efektowna opcja, na wykorzystanie starszego pojazdu. W tym konkretnym przypadku bohaterem jest polonez, który dosłownie wzbił się na szczyt swoich możliwości.

Na ciekawy pomysł wpadł pewien youtuber, wykorzystujący niestandardowy nick Dokurviator. W celu realizacji swojego przedsięwzięcia mężczyzna wykorzystał wysłużonego poloneza oraz rampę. To właśnie te dwa elementy pomogły mu w wykonaniu spektakularnego skoku.

Jak widać na poniższym wideo, samochód znajduje się w opłakanym stanie. Odpowiednią rekomendacją byłoby zezłomowanie pojazdu. Jednak pomimo wielu defektów, auto dało radę zaliczyć długi lot.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Youtuber udowodnił, że nawet niezbyt mocne, starsze auto, jakim bez wątpienia jest polonez, może dawać wiele radości oraz frajdy z jazdy, a sam skok był po prostu wyjątkowy.

Nagranie pokazuje, że musimy spieszyć, się kochać kultową polską motoryzację, ponieważ reliktów przeszłości rodem z PRL jest już coraz mniej.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube/Dokurviator

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]