ZDrogi.pl > Aktualności > Koszmar na publicznej drodze. Traktor przygniótł kierowcę po zderzeniu z ciężarówką
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Koszmar na publicznej drodze. Traktor przygniótł kierowcę po zderzeniu z ciężarówką

Wypadek
OSP KSRG Przygłów

Wypadek na DK12. Samochód ciężarowy zderzył się z traktorem. Zginęła jedna osoba.

Do dramatycznego zdarzenia drogowego, doszło we wtorek 30 marca na 406 kilometrze drogi krajowej numer 12 w Korytnicy (woj. mazowieckie). Około godziny 11.30 miejscowe służby ratunkowe otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące groźnego wypadku. 

Jak się później okazało, doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego.

Wstępne ustalenia mundurowych nie pozostawiają żadnych złudzeń. 82-letni kierowca traktora wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z pojazdem ciężarowym jadącym od Piotrkowa Trybunalskiego w stronę Sulejowa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Siła uderzenia była ogromna. W wyniku zderzenia, traktor się przewrócił, przygniatając 82-latka. By w skuteczny sposób wyciągnąć poszkodowanego spod rozbitego traktora, była potrzebna interwencja strażaków. 

Wykorzystali oni specjalistyczny sprzęt hydrauliczny, który pomógł podczas interwencji. Szybko przystąpiono do reanimacji, jednak pomimo ogromnego wysiłku służb, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Lekarz, który przybył na miejsce tragedii, stwierdził zgon. Strażacy z OSP KSRG Przygłów podziękowali również lekarzowi, którzy będąc świadkiem zdarzenia, pomógł podczas udzielania pierwszej pomocy medycznej. 

Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu incydentu była kompletnie zablokowana. Na miejsce wypadku wezwano OSP Przygłów, PSP Piotrków oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Mazowiecka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania oraz zwrócenia uwagi i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: OSP KSRG Przygłów / info112.pl

Powiązane