Kobieta jechała z nogami na desce rozdzielczej
Źródło: YouTube: Gráinne Kealy

Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Września 2020

Kobieta uległa teoretycznie niegroźnemu wypadkowi. Jeden błąd sprawił, że jego skutki odczuwać będzie latami. Wystarczyło położyć nogi na desce rozdzielczej, aby wybuchająca poduszka zrujnowała jej resztę życia.

O tym, że wybuchająca poduszka powietrzna ma ogromną siłę, przekonała się czternaście lat temu pewna kobieta. 36-letnia kobieta miała kompletnie zdeformowaną czaszkę po tym, jak w trakcie wypadku kolana niemal wbiły się jej w czoło.
Do tragedii doszło 14-lat temu. 22-letnia wówczas Gráinne Kealy z Laois w Irlandii jechała ze swoim chłopakiem. Na drodze panowały fatalne warunki. Droga była pokryta lodem.

Przy stosunkowo niewielkiej prędkości około 50 km/h auto wpadło w poślizg i uderzyło w mur.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Kobieta z wypadku wyszłaby pewnie bez żadnego szwanku, gdyby nie tragiczny w skutkach błąd.

22-latka jechała, trzymając stopy na desce rozdzielczej - dokładnie w miejscu, w którym ukryta była poduszka powietrzna pasażera.
W momencie wypadku poduszka wystrzeliła, jej stopy zostały odrzucone, a kolana uderzyły kobietę w głowę.

kobieta ocknęła się w szpitalu. Okazało się, że ma połamane wszystkie kości twarzy. Kolana 22-latki dosłownie zmiażdżyły jej czoło.

W wypadku doznała również wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego z mózgu, co dodatkowo pogorszyło jej stan zdrowia. Mimo upływu lat Kealy wciąż boryka się ze skutkami wypadku. Zdarza jej się gubić słowa, cierpi na dotkliwe migreny i trudno jej się skupić, gdy wokół niej rozmawia zbyt wiele osób.

Grainne Kealy postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia i od wielu lat prowadzi kampanię mającą na celu uświadamianie ludzi na temat zagrożenia związanego z trzymaniem stóp na desce rozdzielczej.

Kobieta sama twierdzi, że rzadko w ten sposób jeździła, ale w dniu wypadku kupiła nowe buty i wiedziała, że nie pobrudzi auta, dlatego je tam położyła.

Poniżej zamieszczamy wideo przedstawiające, w jaki sposób zachowuje się ciało człowieka, który trzyma nogi na desce rozdzielczej podczas wypadku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł