Kierowca Mercedes
Źródło: Youtube

Kierowca Mercedesa wyprzedzał na oblodzonej drodze. Uszkodził kilka samochodów - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Lutego 2021

Kierowca Mercedesa, który został uchwycony na poniższym nagraniu, wykazał się sporą dozą nieodpowiedzialności. Jego kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do zniszczenia kilku samochodów. Jak wiemy, zimowa sceneria nie sprzyja niebezpiecznym manewrom, jednak ten kierowca postanowił obalić tą tezę. Jak się później okazało, nieskutecznie.

Kierowca Mercedesa zdecydował się na ryzykowne wyprzedzanie. Głupota doprowadziła do uszkodzenia kilku pojazdów.

Nie od dziś wiadomo, że gdy za oknem zimowa sceneria, na drodze może dochodzić do bardzo niebezpiecznych incydentów. Śliska jezdnia oraz śnieg to bardzo niebezpieczna pułapka dla wszystkich zmotoryzowanych. W takich warunkach należy wykazać się szczególną ostrożnością.

Najwyraźniej bohater poniższego nagrania bardzo się spieszył, dlatego kompletnie zlekceważył warunki, które panowały na drodze w jednym z angielskich miast. Zdecydował się na wyprzedzanie i słono zapłacił za swoją głupotę.

Jeżeli pośpiech był główną przyczyną tego incydentu, to kierowca jest kompletnie nieodpowiedzialny. Poprzez swoją głupotę mógł doprowadzić do poważniejszego zdarzenia. Istnieje jednak druga opcja, która jest równie prawdopodobna.

Podczas manewru, niemiecka limuzyna wpadła w poślizg i chcąc wyminąć jadącego przed nim VW Tiguana, kierowca musiał nagle zmienić pas. Uderzył w zaparkowanego Smarta a później zahaczył o wspomnianego wcześniej Volkswagena.

Kierowca wpadł Audi do kałuży. Dyżurny wysłał na pomoc pięć zastępów straży pożarnej i płetwonurkówKierowca wpadł Audi do kałuży. Dyżurny wysłał na pomoc pięć zastępów straży pożarnej i płetwonurkówCzytaj dalej

Finalnie swój niekontrolowany zjazd zakończył uderzeniem w Mazdę CX-5. Tak czy inaczej, jeden błąd doprowadził do pokaźnych strat, które mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy funtów.

W tym przypadku, również i ubezpieczyciel będzie bardzo niezadowolony. Jak wiadomo, Mercedes CLS nie jest zbyt tanią zabawką. W naszym kraju jego ceny rozpoczynają się od 250 tysięcy złotych i śmiało mogą przekroczyć aż 400 tysięcy.

Przypominamy, że poruszając się samochodem po bardzo śliskiej nawierzchni nie wolno wykonywać zbyt gwałtownych ruchów. Dotyczy to skrętów, hamowania oraz przyspieszania.

Jak wiadomo nie od dziś, baczne obserwowanie sytuacji rozgrywającej się dookoła jadącego samochodu to obowiązek każdego kierowcy. W okresie zimowym, kontrolowanie tego co dzieje się przed poprzedzającym nas pojazdem ma szczególne znaczenie. Jedynie wtedy mamy szansę na odpowiednie wyhamowanie samochodu na bardzo śliskiej nawierzchni bądź też odpowiednio wczesne ominięcie przeszkody.

Kierowca z poniższego nagrania, zdecydowanie nie skorzystał z takich rad. Chwila nieuwagi doprowadziła do niebezpiecznego incydentu. Mamy nadzieję, że wyciągnie odpowiednią lekcję na przyszłość i będzie zdecydowanie czujniejszy.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł