Kierowca wypadek
Źródło: Piraci drogowi.pl

Spowodował kolizję i prawie przejechał pieszą. 79-latek siał postrach na drodze - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Grudnia 2020

Kierowca osobowej Toyoty przeszedł samego siebie. Jego drogowe wybryki nie skończyły się jedynie na spowodowaniu kolizji. Chwilę potem od spowodowania tragedia dzieliły go centymetry. Przed sforsowaniem ogrodzenia był bliski potrącenia pieszej.

Starszy kierowca siał postrach na publicznej drodze. Kolizja był początkiem jego drogowych wybryków.

Kwestia starszych osób za kierownicą aut osobowych jest tematem, który elektryzuje opinię publiczną na całym świecie. Wiele osób uważa, że nie powinni oni prowadzić jakichkolwiek pojazdów, głównie ze względu na swój wiek.

Ten przypadek może idealnie odzwierciedlać tę tezę. 79-latek siał spustoszenie na publicznej drodze. Mógł on doprowadzić do ogromnej tragedii.

Do tego kuriozalnego, a zarazem niecodziennego zdarzenia doszło 24 listopada a jednym z rond w Szczawnie-Zdroju w województwie dolnośląskim.

Początkowo doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. Jednak jak się potem okazało, 79-letni kierowca, odnotował znacznie więcej wykroczeń drogowych. Mógł on dorowadzić do ogromnej tragedii.

Gigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachGigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachCzytaj dalej

Mężczyzna najpierw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącej 43-latce, a chwilę później był bliski potrącenia pieszej. Swój rajd zakończył staranowaniem ogrodzenia oddzielającego teren budowy.

Kierowca spowodował wiele szkód. Policjanci obecni na miejscy zdarzenia nie kryli zdziwienia faktem, że 79-latek był w stanie dokonać tylu wykroczeń.

Według ustaleń mundurowych główną przyczyną tych niebezpiecznych zdarzeń, było pomylenie pedału gazu z hamulcem. Jego gwałtowny start mógł doprowadzić do wielkiej tragedii.

Początkowo kierujący Toyotą był bliski potrącenia kobiety poruszającej się chodnikiem, by następnie staranować ogrodzenie i wjechać na teren budowy. 79-latek zatrzymał swoje auto, dopiero po kilkudziesięciu metrach dalszej jazdy.

Sprawa 79-latka została skierowana do sądu Zatrzymali również 79-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia. Wiadomo, że w momencie tego zdarzenia, mężczyzna był trzeźwy.

Jak wiadomo nie od dziś, chwila nieuwagi może być przyczyną ogromnej tragedii.

Źródło: Piracidrogowi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł