Kierowco nowe przepisy
Źródło: zdrogi,pl

Kierowco już wkrótce znaczące zmiany. Czekają nas spore ułatwienia i zaoszczędzimy sporo pieniędzy

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Października 2020

Kierowco już wkrótce czekają nas znaczące zmiany. Już 4 grudnia 2020 r. w życie wejdą nowe, rewolucyjne przepisy dotyczące rejestracji pojazdów i wydawania związanych z tym dokumentów. Kupujący samochody sprawy urzędowe załatwią zdecydowanie szybciej niż dotychczas. Ci, którzy maja pojazd od jakiegoś czasu, sporo zaoszczędzą.

Kierowco, już wkrótce rewolucyjne zmiany. Rejestracja pojazdów będzie zdecydowanie prostsza. Niektórzy zaoszczędzą pieniądze.

To już oficjalne. Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Nowe przepisy niosą za sobą powiew świeżości i powodują znaczące zmiany.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramatyczny wypadek na S1. Z osobowego Fiata Grande Punto dosłownie nic nie zostało

2. Sytuacja jest ciężka, w szpitalach brakuje miejsc. Wyciekły kolejne nagrania z karetek

3. Nieoficjalne wiadomości w sprawie szkół. ”Interia” donosi: ”Na początek na zdalne idą szkoły średnie”

Część z nowych przepisów wejdzie w życie z dniem 4 grudnia bieżącego roku. Zmiany są pozytywne dla każdego kierowcy i każdy z nas będzie niezwykle zadowolony.

Projekt rozporządzenia upraszcza postępowanie w razie zniszczenia tablic rejestracyjnych. Aktualnie w takim przypadku urząd wydaje nowe tablice rejestracyjne z nowym numerem i nowy dowód rejestracyjny. Po wprowadzonych zmianach właściciel pojazdu będzie mógł złożyć wniosek o wtórnik tablicy czy tablic.

Data 4 grudnia ureguluje kilka innych, aczkolwiek ważnych kwestii. Na ten moment przepisy mówią, że pojazd zarejestrować można jedynie w urzędzie właściwym dla adresu zamieszkania jego właściciela. Po zmianach będzie można to również załatwić w urzędzie właściwym dla miejsca czasowego zamieszkania. Skorzystają w głównej mierze osoby, które wyjechały na studia czy do pracy. Jest to logiczne rozwiązanie, bo przecież wpisy o wszystkich zarejestrowanych pojazdach trafiają do ogólnopolskiej bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Lansowali się drogim Mercedesem na ulicach miasta. Ich zabawa skończyła się tragicznie - WideoLansowali się drogim Mercedesem na ulicach miasta. Ich zabawa skończyła się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Jeszcze ważniejszą zmianą będzie długo wyczekiwana reforma. Mowa oczywiście o wycofaniu obowiązku wymiany dowodu rejestracyjnego po wykorzystaniu w nim wszystkich miejsc na pieczątki potwierdzające przejście badania technicznego. Od 4 grudnia 2020 r. zmiana dowodu rejestracyjnego po wykorzystaniu wszystkich miejsc na pieczątki będzie dobrowolna.

Zdecydowana większość przepisów wejdzie w życie z dniem 4 grudnia tego roku. Kierowcy zdecydowanie czekali na nie bardzo długo i będą bardzo zadowoleni.

Zobacz także:

1. Polsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektem

2. Naukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teorii

3. To, co potrafią reflektory Audi, przechodzi ludzkie pojęcie

4. Nieudany pościg policyjny. Ten funkcjonariusz utknął do góry nogami na ogrodzeniu - Wideo

5. Stracił prawo jazdy przez 1 km/h. W najbliższym czasie nie wsiądzie za kółko

6. Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykuł