Honda Civic
Źródło: zdrogi.pl

Dwudziestoletnia Honda Civic sprzedana za niebagatelną kwotę. Cena może zwalić z nóg

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Stycznia 2021

Honda Civic to samochód, który ma wielu fanów na całym świecie. W swoim rodzimym kraju, Japonii doszło do ciekawej sprzedaży. Pewien egzemplarz został sprzedany za za prawie 300 tysięcy złotych. Na czym polega fenomen tego modelu.

Honda Civic Type R z 2000 roku sprzedana za blisko 300 tysięcy złotych. W czym tkwi wyjątkowość tego egzemplarza.

Nie od dziś wiadomo, że stare klasyki wraz z upływem lat jedynie zyskują na swojej wartości. Idealnym przykładem może być pewne Honda Civic, która została sprzedana za astronomiczną kwotę.

Do transakcji doszło w Japonii, kraju w którym ten kultowy model przyszedł na świat. Na rodzimym rynku pewien egzemplarz został sprzedany za niebagatelną sumę 62 600 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki około 290 tysięcy złotych.

Ten konkretny model został wyprodukowany w 2000 roku i jest praktycznie jak nowy. Świadczy o tym nawet przegląd, który jak na 20 letnie auto, wskazuje jedynie 2600 kilometrów.

Honda Civic

Inną istotną kwestią jest również fakt, że lakier nie posiada żadnych oznak użytkowania. Nie znajdziemy na nim żadnych ognisk korozji czy też rysek. Warto przypomnieć, że rdza lubiła występować na Hondach produkowanych w tamtym okresie.

Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyPomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyCzytaj dalej

Silnik o pojemności 1.6 litra generujący 185 KM umożliwia kierowcy sprint do setki w 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 225 km/h.

Warto również dodać, że pojazd został wyposażony w czerwone kubełkowe siedzenia Recaro SR3.

Honda Civic

Honda Civic Type R EK9 z 2000 roku. Za kilka lat ten egzemplarz będzie kosztować jeszcze więcej.

Należy przypomnieć, że Honda Civic Type R była produkowana od 1997 do 2000 roku. Trzy lata produkcji i tak odcisnęły piętno, szczególnie na japońskiej motoryzacji.

Japończycy wyprodukowali jedynie 16000 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Wiele z pojazdów w obecnej chwili nie jest zachowana w odpowiednim stanie, bądź z wiadomych względów nie przeżyła próby czasu.

Dziś model ten jest obiektem pożądania wielu motoryzacyjnych fanów oraz kolekcjonerów. Nie może więc dziwić fakt, że doszło do sprzedaży tego pojazdu za kwotę prawie 300 tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł