ZDrogi.pl > Motorsport > Grand Prix Japonii odwołane. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:01

Grand Prix Japonii odwołane. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa

Suzuka Circuit
Motorsport.com

Tegoroczne Grand Prix Japonii się nie odbędzie. Winę za taki stan rzeczy ponosi pandemia koronawirusa Covid-19, która zmusiła tamtejszy rząd do odwołania tego wydarzenia.

Niestety, ale pandemia Covid-19 wciąż skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. W związku z ciężką sytuacją, wiele traci również światowy motorsport.

Rząd Japonii oficjalnie poprosił Formułę 1 o odwołanie wyścigu na słynnym torze Suzuka.

Grand Prix Japonii było zaplanowane na 10 października, tuż po rundach w Rosji oraz Turcji. Niestety, ale sytuacja pandemiczna pokrzyżowała plany organizatorom oraz kibicom.

Decyzja dotycząca możliwości organizacji tego wydarzenia miała zapaść tuż po tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, które odbywały się w stolicy Japonii, Tokio.

Nie podano żadnych informacji dotyczących potencjalnych zmian w oficjalnym kalendarzu.

Nieoficjalnie, gotowość do organizacji wyścigu wyraził Katar. Możliwym scenariuszem jest również drugi wyścig na terenie Bahrajnu.

Wyścig na legendarnym torze Suzuka został odwołany pomimo faktu, że Formuła 1 zapewniła że nałoży specjalne obostrzenia na cały personel, który będzie podróżował do Japonii.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane