GDDKiA
Źródło: zdrogi.pl

Już wkrótce kilkaset kilometrów nowych dróg. GDDKiA ogłosiło przetargi na przyszły rok

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Listopada 2020

GDDKiA ogłosiła plany przetargów na przyszły, 2021 rok. Mówią one o budowie 330 km nowych oraz 330 już istniejących dróg. Na budowę nowych tras zostanie przeznaczonych około 17,6 mld złotych. Modernizacje istniejących odcinków będą znacznie tańsze.

GDDKiA ogłosiło przetargi na 2021. Aż 660 kilometrów nowych tras. Kierowcy będą zadowoleni.

Infrastruktura drogowa w naszym kraju nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Wiemy to od bardzo dawna i nie stanowi to dla nas, Polaków przesadnego zaskoczenia. Już wkrótce w naszym kraju pojawią się kolejne kilometry dróg, które mają spełniać oczekiwania polskich kierowców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się planami przetargów na rok 2021. Wszystko z powodu faktu, że obecny 2020 roku powoli się kończy. Zostały one przedstawione po to, aby firmy budowane mogły w odpowiedni sposób przygotować swoje harmonogramy na kolejny rok.

Dzisiaj grzeje:

1. Ciężarówka przejechała młodej kobiecie po nodze. Wypadek zakończył się wielkim dramatem

2. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"

3. Agresywny, bez uprawnień i po środkach odurzających. Roztrzaskał Volkswagena w Białymstoku - Wideo

Takie odpowiedzialne działanie wpływa na stabilność branży budowlanej. Przedsiębiorcy wiedzą, na czym stoją i mogą przygotować swoje plany w oparciu o pewny plan.

Plany GDDKiA przewidują ogłoszenie przetargów na już istniejące inwestycje (przebudowy, modernizacje oraz remonty), a także budowę nowych tras.

Pierwsze działania drogowe zostały wycenione na okazałe 2,5 mld złotych. Nowe drogi będą nas, podatników kosztować aż 17,6 mld złotych. Jednym słowem astronomiczna kwota.

Wyprawa do McDonalda mogła zakończyć się dramatem. Agresywny kierowca zaatakował innego kierującego - WideoWyprawa do McDonalda mogła zakończyć się dramatem. Agresywny kierowca zaatakował innego kierującego - WideoCzytaj dalej

Odnośnie do nowych projektów, GDDKiA skupi się na drogach ekspresowych oraz obwodnicach. Ma to na celu polepszenie jakości życia mieszkańców oraz obciążenia, oraz zapewnienia bezpieczeństwa w miastach.

DK73 wschodnia obwodnica Tarnowa 6,3 km
DK74 obwodnica Gorajca 6,7 km
DK74 obwodnica m. Dzwola 2,7 km
DK32 obwodnica Strykowa 3 km
DK31 obwodnica m. Kostrzyn nad Odrą 10 km

Pozostałe przetargi zaplanowane na 2021 rok będą dotyczyć rozbudowy istniejących już tras na 38 odcinkach. Najważniejsze z nich dotyczą DK62 Płock-Wyszogród (30,1 km), DK74 Gorajec — Szczebrzeszyn (10,4 km) i Janów Lubelski — Frampol (9,2 km), DK36 Lubin — Ścinawa (13,1 km), DK16 Głęboki Bród — granica państwa w Ogrodnikach (25,1 km) oraz DK22 Chojnice — Czersk (22,5 km)

Zobacz także w naszych serwisach:

1. Ks. Boniecki nie chce podpisać listu w obronie Jana Pawła II. W mediach zawrzało: "Nie podpiszę"

2. Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadzili

3. Straż graniczna idzie na zakupy. Służby kupiły kilkadziesiąt nowych terenówek

4. Fabrycznie nowa Honda S2000 z przebiegiem 54 km na sprzedaż

5. Kierowca ciężarówki jechał bez uprawnień. Stracił je przez problemy ze słuchem

6. Podano konkretną datę. Kiedy możemy się spodziewać trzeciej fali koronawirusa?

7. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli

Następny artykuł