Fotoradar zrobił zdjęcie kierowcy, gdy coś wciągał
Źródło: NSW Police

Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Września 2020

Fotoradar zrobił kierowcy w "idealnym" momencie. 21-latek zamiast prowadzić auto, wciągał podejrzaną substancję. Policjanci nie są w stanie, na podstawie zdjęcia, ocenić "legalności" środków, które zażywał kierowca.

21-letni kierowca z Australii został sfotografowany przez fotoradar akurat w chwili, gdy jadąc autem, zażywał narkotyki. Mogłoby się wydawać, że spotka go za to kara. I tak, i nie. Policja stwierdziła, że nie jest w stanie stwierdzić, co w tej chwili „zażywał” kierowca. Mimo to dopatrzyła się problemu, gdzie indziej - kierowca (jakby nie patrzeć) używał telefonu i nie trzymał rąk na kierownicy podczas jazdy.

Fotoradar zrobił kierowcy zdjęcie w idealnym momencie.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 września 2020 roku. Fotoradar w okolicach Sydney zrobił zdjęcie 21-latkowi z Australii. Mężczyzna jechał Hyundaiem i30 i skończyłoby się na mandacie/punktach... gdyby nie fakt, że na zdjęciu, zamiast prowadzić auto, wciąga podejrzaną substancję.

Fotoradar zrobił zdjęcie kierowcy, gdy wciągał coś do nosaFotoradar zrobił zdjęcie kierowcy, gdy wciągał coś do nosa
NSW Police

Fotoradar. Australijska policja opublikowała fotografię w mediach.

Funkcjonariusze ukarzą kierowcę jedynie za wykroczenia, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Nie wiadomo, czy substancja była nielegalna - usłyszy zatem zarzut korzystania z telefonu i nietrzymania kierownicy w trakcie jazdy.
Australijczykowi grozi 11 punktów karnych i ponad 1200 dolarów grzywny. Sprawa dodatkowo została skierowana do sądu. Policja planuje również bliżej się przyjrzeć młodemu kierowcy.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł