ZDrogi.pl > Aktualności > Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:52

Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?

Fotoradar zrobił zdjęcie kierowcy, gdy coś wciągał
NSW Police

21-letni kierowca z Australii został sfotografowany przez fotoradar akurat w chwili, gdy jadąc autem, zażywał narkotyki. Mogłoby się wydawać, że spotka go za to kara. I tak, i nie. Policja stwierdziła, że nie jest w stanie z całą pewnością stwierdzić, co w tej chwili „zażywał” kierowca. Mimo to dopatrzyła się problemu, gdzie indziej - kierowca (jakby nie patrzeć) używał telefonu i nie trzymał rąk na kierownicy podczas jazdy.

Fotoradar zrobił kierowcy zdjęcie w idealnym momencie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 września 2020 roku. Fotoradar w okolicach Sydney zrobił zdjęcie 21-latkowi z Australii. Mężczyzna jechał Hyundaiem i30 i skończyłoby się na mandacie/punktach... gdyby nie fakt, że na zdjęciu, zamiast prowadzić auto, wciąga podejrzaną substancję.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Fotoradar. Australijska policja opublikowała fotografię w mediach.

Funkcjonariusze ukarzą kierowcę jedynie za wykroczenia, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Nie wiadomo, czy substancja była nielegalna - usłyszy zatem zarzut korzystania z telefonu i nietrzymania kierownicy w trakcie jazdy.

Australijczyk został ukarany 11 punktami karnymi i grzywną w wysokości 1200 dolarów. Sprawa dodatkowo została skierowana do sądu. Policja planuje również bliżej się przyjrzeć młodemu kierowcy.

>

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: NSW Police