ZDrogi.pl > Motorsport > Legendarne Duo w jednym zespole Formuły 1? Wielcy rywale wkrótce mogą połączyć siły
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:53

Legendarne Duo w jednym zespole Formuły 1? Wielcy rywale wkrótce mogą połączyć siły

Formuła 1
Formula 1

Formuła 1 świadkiem wielkiego duo? Sebastian Vettel dołączy do największego rywala.

Odejście Sebastiana Vettela z zespołu Ferrari obiło się szerokim echem w środowisku motorsporu. Wielu ekspertów spekulowało na temat jego definitywnego odejścia z Formuły 1, bądź ewentualnym angażu w jednej ze słabszych ekip. Bardzo prawdopodobne, że ziści się inny scenariusz.

Usługami czterokrotnego mistrza świata zainteresował się słynny team Mercedesa. Generalnie bardzo zdeterminowanym by zakontraktować niemieckiego kierowce jest Daimler. Zupełnie przeciwny jest szef teamu Mercedesa Toto Wolff, który w sytuacji zatrudnienia Vettela najprawdopodobniej opuści ekipę z Brackley.

Angaż doświadczonego Niemca wygeneruje wiele innych problemów. On, jak i wielki mistrz Lewis Hamilton, są na absolutnym topie i żaden z nich tak łatwo nie zaakceptuje faktu bycia numerem 2. Innym ważnym aspektem torpedujących pomysł Daimlera jest fakt, że stajnia z Brackley ma w swoich szeregach naprawdę zdolną młodzież. George Russel czy Esteban Ocon to obiecujący kierowcy, w których warto zainwestować.

Jedno jest pewne, Mercedes musi poważnie zastanowić się nad tak poważnym ruchem. Chodzi nie tylko o aspekt kilku sezonów, lecz perspektywę długofalową. Zobaczymy czy wkrótce ujrzymy popularnego Seba jako jednego z kierowców niemieckiego zespołu.

4. Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragedii

5. Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej