Formuła 1
Źródło: Formula 1

Legendarne Duo w jednym zespole Formuły 1? Wielcy rywale wkrótce mogą połączyć siły

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Sierpnia 2020

Formuła 1 w ostatnim czasie była świadkiem wielu zmian oraz roszad w składach zespołów. Najgłośniejszym ruchem, było odejście z Ferrari Sebastiana Vettela. Chętnych na usługi wielkiego mistrza nie brakuje. Swoje zainteresowanie wykazuje jedna z czołowych ekip F1.

Formuła 1 świadkiem wielkiego duo? Sebastian Vettel dołączy do największego rywala.

Odejście Sebastiana Vettela z zespołu Ferrari obiło się szerokim echem w środowisku motorsporu. Wielu ekspertów spekulowało na temat jego definitywnego odejścia z Formuły 1, bądź ewentualnym angażu w jednej ze słabszych ekip. Bardzo prawdopodobne, że ziści się inny scenariusz.

Usługami czterokrotnego mistrza świata zainteresował się słynny team Mercedesa. Generalnie bardzo zdeterminowanym by zakontraktować niemieckiego kierowce jest Daimler. Zupełnie przeciwny jest szef teamu Mercedesa Toto Wolff, który w sytuacji zatrudnienia Vettela najprawdopodobniej opuści ekipę z Brackley.

Policja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleniPolicja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Angaż doświadczonego Niemca wygeneruje wiele innych problemów. On, jak i wielki mistrz Lewis Hamilton, są na absolutnym topie i żaden z nich tak łatwo nie zaakceptuje faktu bycia numerem 2. Innym ważnym aspektem torpedujących pomysł Daimlera jest fakt, że stajnia z Brackley ma w swoich szeregach naprawdę zdolną młodzież. George Russel czy Esteban Ocon to obiecujący kierowcy, w których warto zainwestować.

Jedno jest pewne, Mercedes musi poważnie zastanowić się nad tak poważnym ruchem. Chodzi nie tylko o aspekt kilku sezonów, lecz perspektywę długofalową. Zobaczymy czy wkrótce ujrzymy popularnego Seba jako jednego z kierowców niemieckiego zespołu.

Zobacz także:

1. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

2. Kierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandaty

3. Spore wydatki senatorów na paliwo. Rekordziści wydają na ten cel prawdziwą fortunę

4. Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragedii

5. Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

Następny artykuł