ZDrogi.pl
Pijany kierowca zatrzymanie

Policja Nowy Sącz

Fantastyczna współpraca kierowców. Wspólnie zatrzymali pijanego mężczyznę - Wideo

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pijany kierowca od razu wzbudzał podejrzenia swoją jazdą, nie był w stanie nawet utrzymać prostego toru jazdy. Do tego jego ruchy były gwałtowne i zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Pozostali uczestnicy ruchu wspólnie zatrzymali sprawcę.

Pijany kierowca w krótkim czasie podjął tyle ryzykowny zachowań na drodze, że żaden uczestnik ruchu nie miał wątpliwości co do jego stanu. Dzięki współpracy udało się go zatrzymać, zanim doprowadził do tragedii. Do zdarzenia doszło 3 maja koło godziny 17.30 przy al. Piłsudskiego w Nowym Sączu (woj. małopolskie).

Pijany kierowca od razu wzbudził podejrzenia innych uczestników ruchu

W zatrzymaniu uczestniczył policjant Wydziału Kryminalnego sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby. Kierowca audi, który wykonywał manewr w zatoce autobusowej, niemal uderzył w auto policjanta. Jakby tego było mało, po chwili podejrzany zaczął jechać pod prąd, nie zważając na znaki drogowe.

Następnie zauważył swój błąd i wrócił na właściwą drogę. Szkoda, że nie trafił autem w jezdnie i jednym kołem tratował pas zieleni. Autem w połowie na asfalcie, a w połowie na trawniku jechał przez kilkaset metrów. Ziemia spod kół wytworzyła niemałą "zasłonę dymną", przez tumany kurzu pijanego kierowcę było widać z dużej odległości.

Sprawca uszkodził aż cztery znaki drogowe. Na podejrzane zachowanie zareagował kierowca forda, który przyśpieszył i zaczął jechać obok kierowcy audi. Gdy tylko podejrzany zjechał na pas do skrętu, ford przyśpieszył i zablokował przód samochodu podejrzanego. Z prawej strony przejazd zablokował obywatel w oplu, a z tyłu stanął wcześniej wspomniany policjant.

wyscigi-uliczne-21-latek

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej współpracy

Uczestnicy ruchu zrozumieli się bez słów i zatrzymali pijanego kierowcę, zanim doprowadził do tragedii. Jak pisze policja, współdziałanie w tej sprawie było "wręcz modelowe". Po zatrzymaniu sprawcy, policjant wraz z uczestnikami obywatelskiej interwencji wyprowadzili kierowcę z auta.

Okazało się, że od kierującego audi od razu można było wyczuć wyraźną woń alkoholu. Sprawę zgłoszono policji, po jakimś czasie na miejsce przyjechał patrol. Po przebadaniu 59-letniego kierującego audi okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Policja Nowy Sącz

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >