ZDrogi.pl > Na drogach > Drogowcy kosili śnieg przy trasie. Kierowcy byli kompletnie zaskoczeni
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Drogowcy kosili śnieg przy trasie. Kierowcy byli kompletnie zaskoczeni

Facebook
Przemysław Górzny / Facebook

Niezwykłą błyskotliwością popisali się wielkopolscy drogowcy. Postanowili kosić trawę, która została przykryta pokaźną warstwą świeżego śniegu. Zdjęcia, które zostały wykonane przy drodze wojewódzkiej nr 309 pod Lesznem, obiegły cały kraj.

O tym, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, wiadomo nie od dziś. Niestety, ale w połączeniu z głupotą jest w stanie doprowadzić do kuriozalnych sytuacji.

Świadkami koszenia trawy ukrytej pod warstwą śniegu, a w zasadzie koszenia śniegu, byli kierowcy, którzy podróżowali drogą wojewódzką numer 309 w miejscowości Lipno (powiat leszczyński).

Zdjęcia, które przedstawiają moment zdarzenia, opublikował w mediach społecznościowych radny PO-KO Przemysław Górzny. Widać na nich mężczyzn, którzy  z kosiarkami, którzy za wszelką cenę chcą skosić trawę.

Co ciekawe, do sprawy odniósł się Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W oświadczeniu poinformowano, że zadanie wykaszania faktycznie zostało zlecone zewnętrznej firmie, jednak prace miały zostać wykonane znacznie wcześniej.

Zlecenie poszło na początku października, miało zostać wykonane do początku listopada, ostatecznie wykonawca zameldował ich zakończenie w czwartek 2 grudnia - poinformował w rozmowie z Radiem Elka Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Wiadomo, że Zarząd Dróg Wojewódzkich nie zostawi tak tej sprawy i wyciągnie należyte konsekwencje. Co ciekawe podwykonawca może pożegnać się z wypłatą za podjęcie się zadania. Na domiar złego czego go surowa kara za niewywiązanie się umowy.

Jak się okazuje, zima znów zaskoczyła polskich drogowców. Jak mawia klasyk, tradycji musiało stać się zadość.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: fot. Przemysław Górzny