ZDrogi.pl > Na drogach > Dramatyczne potrącenie na przejściu dla pieszych. 6-latek trafił do szpitala
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Dramatyczne potrącenie na przejściu dla pieszych. 6-latek trafił do szpitala

Policja Pomorska
Policja Pomorska

Chwila nieuwagi, a także zła decyzja przesądziły o potwornym incydencie drogowym. Młody kierowca zignorował czerwone światło, po czym wjechał na przejście dla pieszych. Niestety, ale potrącił 6-letniego chłopca, który był pod opieką swojej mamy.

Brak koncentracji za kółkiem to jeden z głównych czynników, które odpowiadają za sporą liczbę koszmarnych zdarzeń drogowych. W dobitny sposób pokazuje to poniższy incydent, do którego doszło na jednej z ulic Kwidzyna (woj. pomorskie).

We wtorek około godziny 7 rano, miejscowe służby zostały poinformowane o potrąceniu małego dziecka, które miało miejsce na ulicy Braterstwa Narodów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że 21-letni kierowca seata wjechał na przejście dla pieszych w chwili, gdy paliło się czerwone światło.

Niestety, ale w wyniku swojej nieodpowiedzialności potrącił 6-letnie dziecko, które wraz z mamą przechodziło przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Młody kierowca został zbadany na obecność alkoholu we krwi. Okazało się, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Poszkodowany chłopiec został niezwłocznie przetransportowany do najbliższej placówki medycznej. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i jego życie nie jest zagrożone.

Bezmyślny kierujący stracił swoje prawo jazdy. Jego sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Pomorska

Powiązane