ZDrogi.pl > Na drogach > Dramat na przejściu dla pieszych. Nieuważna kierująca potrąciła staruszkę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Dramat na przejściu dla pieszych. Nieuważna kierująca potrąciła staruszkę

STOP PIRAT
STOP PIRAT / Youtube

Chwila nieuwagi, a także brak koncentracji przesądziły o koszmarnym incydencie na jednym z przejść dla pieszych w Lubinie. Osobowy hyundai z impetem wjechał w staruszkę przechodzącą przez pasy.

Do potrącenia doszło w zeszłym tygodniu na ul. Wyszyńskiego w Lubinie (woj. dolnośląskie). Lokalne służby zostały o nim poinformowane tuż po godz. 16.

Jak widać na materiale wideo zarejestrowanym przez kamerę monitoringu, zdarzenie miało miejsce już po zmroku. Mimo wszystko warto zaznaczyć, że przejście było dobrze oświetlone, co w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczeństwo pieszych.

Na materiale dokładnie widać jak 83-letnia kobieta chciała przejść przez jezdnię w wyznaczonym miejscu. Jak się okazało, mogła stracić swoje życie.

Staruszka została potrącona przez nieuważną kierującą, która nie zauważyła osoby znajdującej się na pasach. Próbowała jeszcze ratować sytuację i chciała odbić w lewą stronę. Niestety, ale jej wysiłek nie przyniósł pożądanych rezultatów.

Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowana kobieta wylądowała kilkanaście metrów od "zebry".

47-letnia sprawczyni zdarzenia szybko zatrzymała swój pojazd, a następnie wyszła z niego, by pomóc potrąconej seniorce.

Starsza kobieta została niezwłocznie przetransportowana do najbliższej placówki medycznej. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu.

Można śmiało stwierdzić, że oglądając nagranie z monitoringu, lubińscy policjanci ukarali 47-letnią sprawczynię wysokim mandatem, a także zabrali jej prawo jazdy.

Policja apeluje do rozwagę oraz skupienie na drodze.

- Zważywszy na porę roku, jak i szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu czy śniegu, jedźmy ostrożnie i bezpiecznie zarówno dla siebie jak i dla innych osób - podsumowała asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KMP Lubin / STOP PIRAT

Powiązane