Daewoo Matiz
Źródło: Policja

Niecodzienna metoda na okradanie sklepów. Taranowali drzwi za pomocą Daewoo Matiza

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Lutego 2021

Daewoo Matiz jako skuteczne narzędzie do okradania sklepów? Dwóch złodziei z Rzeszowa wpadło na bardzo ciekawy pomysł, by w łatwy sposób szabrować miejscowe placówki handlowe. Potrzebowali jedynie sprawnego pojazdu, którym taranowali drzwi.

Daewoo Matiz jako taran. Dwóch rzezimieszków w chytry sposób okradało rzeszowskie sklepy.

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do dwóch placówek handlowych. Pierwszy z incydentów miał miejsce w środę 10 lutego w sklepie przy ul. Wieniawskiego. Dwa dni później łupem nieznanych sprawców padł market przy ulicy Krajobrazowej.

Złodzieje mieli bardzo ciekawy sposób na dokonywanie kradzieży. Mężczyźni rabowali za pomocą Daewoo Matiza. Taranowali witryny, a następnie po wchodzili do środka i kradli papierosy oraz alkohol.

Łącznie skradli oni aż 16 butelek i 515 paczek. Łączną wartość strat oszacowano na ponad 9 tys. zł.

Na trop pomysłowych włamywaczy bardzo szybko wpadli mundurowi z lokalnego wydziału kryminalnego. Jak się później okazało, sprawcami byli dwaj mieszkańcy Rzeszowa. Zarówno 33-latek, jak i 44-latek byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Policjantom udało się odzyskać część skradzionego towaru. Dodatkowo przy złodziejach zabezpieczone sporą ilość mefedronu oraz marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem.

Po przesłuchaniach, mundurowi prowadzący śledztwo ustalili, że włamania na ul. Wieniawskiego, mężczyźni dokonali wspólnie. Za drugi incydent odpowiedzialny jest tylko 33-latek.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego. Tamtejszy sąd bardzo szybko przychylił się do wniosku prokuratora. Pomysłowi złodzieje najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Grozi im bardzo surowa kara.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł