ZDrogi.pl
Rolnik próbował pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu

Facebook: delfi.lv

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się fatalnie - Wideo

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Co dosyć niezwykłe w ostatnich latach, Polska tej zimy bywała w większości przykryta grubą (jak na aktualne standardy) warstwą śniegu. Świat przysypany białym puchem jest bardzo piękny, ale bywa też niebezpieczny.

Wraz z pierwszymi opadami śniegu na ronda i sklepowe parkingi wylegają domorośli drifterzy, którzy ćwiczą umiejętność jazdy w kontrolowanym poślizgu. Takie ćwiczenia prowadzą do tego, że BMW często lądują w przydrożnych rowach.

Zdolność do opanowania auta przy nagłej utracie przyczepności bywa na wagę złota. Wypadnięcie autem z drogi może skończyć się tragicznie. Jest o to szczególnie łatwo w samochodach wyposażonych w tylny napęd.

W takich sytuacjach najczęściej czytamy, że "Kierowca samochodu marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem" 

Oczywiście często do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w starszych autach z tylnym napędem, które, w porównaniu do współczesnych, mają znacznie mniej systemów dbających o bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach.

Przekonał się o tym właściciel pewnego E36, który wpadł swoim autem do rowu. Na szczęście wypadek był niegroźny i wystarczyło auto z owego rowu wydobyć. Na pomoc przybył rolnik ze swoim ciągnikiem.

BMW drift na rondzie

20-latek w starym BMW driftował na rondzie. Nagle błysnęły policyjne lampy - wideo

CZYTAJ DALEJ

BMW ucierpiało wskutek nieudanej akcji wyciągania pojazdu z rowu

Niestety „akcja ratunkowa” ostatecznie pogorszyła sytuację właściciela BMW. Auto, które nieźle zniosło kontakt z rowem, poddało się przy zderzeniu z ciągnikiem.

Rolnik wydostał tylnonapędowe BMW, ale powstałe szarpnięcie okazało się tak mocne, że prosto z rowu BMW wylądowało na tyle ciągnika. Co gorsza, rolnik ruszył i pogłębił uszkodzenia auta.

Wideo publikujemy poniżej:

Mercedes AMG SLS  Rowana Atkinsona/MercedesBlog

Motoryzacyjne ciekawostki, czyli najciekawsze auta Jasia Fasoli - Galeria

Rowan Atkinson, czyli serialowy Mr. Bean lub, po naszemu Jaś Fasola, jest wielkim fanem motoryzacji. Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, jak poważną kolekcją dysponuje powszechnie lubiany aktor.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >