BMW ucierpiało podczas akcji wyciągania pojazdu z rowu
Źródło: Facebook: defi.lv

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Stycznia 2021

BMW E36 dotkliwie odczuło skutki akcji ratunkowej, w której rolnik postanowił użyć ciągnika, aby wydobyć pojazd z rowu. Początkowo akcja wyglądała na zakończoną sukcesem - ostatecznie okazała się gigantyczną klapą.

Co dosyć niezwykłe w ostatnich latach, Polska w większości przykryta została grubą (jak na aktualne standardy) warstwą śniegu. Świat przysypany białym puchem jest bardzo piękny, choć bywa niebezpieczny.

Wraz z pierwszymi opadami śniegu na ronda i sklepowe parkingi wylegają domorośli drifterzy, którzy ćwiczą umiejętność jazdy w kontrolowanym poślizgu.

BMW szczególnie często lądują w przydrożnych rowach

Zdolność do opanowania auta przy nagłej utracie przyczepności bywa na wagę złota. Wypadnięcie autem z drogi może skończyć się tragicznie. Jest o to szczególnie łatwo w samochodach wyposażonych w tylny napęd.

W takich sytuacjach najczęściej czytamy, że "Kierowca samochodu marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem"

Oczywiście często do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w starszych autach z tylnym napędem, które, w porównaniu do współczesnych, mają znacznie mniej systemów dbających o bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach.

Przekonał się o tym właściciel pewnego E36, który wpadł swoim autem do rowu. Na szczęście wypadek był niegroźny i wystarczyło auto z owego rowu wydobyć. Na pomoc przybył rolnik ze swoim ciągnikiem.

[EMEBED-202]

BMW ucierpiało wskutek nieudanej akcji wyciągania pojazdu z rowu

Niestety „akcja ratunkowa” ostatecznie pogorszyła sytuację właściciela BMW. Auto, które nieźle zniosło kontakt z rowem, poddało się przy zderzeniu z ciągnikiem.

Rolnik wydostał tylnonapędowe BMW, ale powstałe szarpnięcie okazało się tak mocne, że prosto z rowu BMW wylądowało na tyle ciągnika. Co gorsza, rolnik ruszył i pogłębił uszkodzenia auta.

Wideo publikujemy poniżej:

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł