ZDrogi.pl > Aktualności > Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:47

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - Wideo

BMW ucierpiało podczas akcji wyciągania pojazdu z rowu
Facebook: defi.lv

Co dosyć niezwykłe w ostatnich latach, Polska w większości przykryta została grubą (jak na aktualne standardy) warstwą śniegu. Świat przysypany białym puchem jest bardzo piękny, choć bywa niebezpieczny.

Wraz z pierwszymi opadami śniegu na ronda i sklepowe parkingi wylegają domorośli drifterzy, którzy ćwiczą umiejętność jazdy w kontrolowanym poślizgu.

BMW szczególnie często lądują w przydrożnych rowach

Zdolność do opanowania auta przy nagłej utracie przyczepności bywa na wagę złota. Wypadnięcie autem z drogi może skończyć się tragicznie. Jest o to szczególnie łatwo w samochodach wyposażonych w tylny napęd.

W takich sytuacjach najczęściej czytamy, że "Kierowca samochodu marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem"

Oczywiście często do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w starszych autach z tylnym napędem, które, w porównaniu do współczesnych, mają znacznie mniej systemów dbających o bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach.

Przekonał się o tym właściciel pewnego E36, który wpadł swoim autem do rowu. Na szczęście wypadek był niegroźny i wystarczyło auto z owego rowu wydobyć. Na pomoc przybył rolnik ze swoim ciągnikiem.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

BMW ucierpiało wskutek nieudanej akcji wyciągania pojazdu z rowu

Niestety „akcja ratunkowa” ostatecznie pogorszyła sytuację właściciela BMW. Auto, które nieźle zniosło kontakt z rowem, poddało się przy zderzeniu z ciągnikiem.

Rolnik wydostał tylnonapędowe BMW, ale powstałe szarpnięcie okazało się tak mocne, że prosto z rowu BMW wylądowało na tyle ciągnika. Co gorsza, rolnik ruszył i pogłębił uszkodzenia auta.

Wideo publikujemy poniżej:

Źródło: FRUSTRACJE DROGOWE

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane