ZDrogi.pl
Anna Mucha jechała autem z nogą na desce rozdzielczej

Instagram/taannamucha

Anna Mucha dała fatalny przykład. Jej zachowanie w aucie może prowadzić do tragedii

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Wielokrotnie poruszaliśmy temat trzymania nóg na desce rozdzielczej. W nowoczesnych samochodach jest to szczególnie niebezpieczne - wybuchająca poduszka powietrzna ma dość siły, aby połamać nogi.

Fatalny przykład dała ostatnio Anna Mucha za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Jak wiadomo, celebryci obserwowani są przez licznych fanów i często są przez nich naśladowani. Mało prawdopodobne, aby ktoś uznał trzymanie nóg na kokpicie za „fajne” i zaczął to robić zainspirowany Muchą... ale niewykluczone, że znajdą się osoby, które jej zachowaniem będą usprawiedliwiać swój nawyk („Patrzcie, ona też tak robi").

Wszystko przez zdjęcie, które aktorka (?) opublikowała za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. Widać na nim, jak trzyma nogi na desce rozdzielczej w trakcie podróży samochodem.

Opis zdjęcia sugeruje, że Mucha jest świadoma zagrożenia wynikającego z takiej pozycji, ale postanowiła sobie z niego zażartować. Śmieszne? Cytując Zbigniewa Łomnika, „przypuszczam, że wątpię".

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Co dzieje się z naszymi nogami, gdy wybucha poduszka powietrzna?

O tym, że wybuchająca poduszka powietrzna ma ogromną siłę, przekonała się czternaście lat temu pewna kobieta. 36-letnia kobieta miała kompletnie zdeformowaną czaszkę po tym, jak w trakcie wypadku kolana niemal wbiły się jej w czoło.

Do tragedii doszło, gdy 22-letnia wówczas Gráinne Kealy z Laois w Irlandii jechała ze swoim chłopakiem. Na drodze panowały fatalne warunki, a droga była pokryta lodem. Przy stosunkowo niewielkiej prędkości około 50 km/h auto wpadło w poślizg i uderzyło w mur.

Kobieta z wypadku wyszłaby pewnie bez żadnego szwanku, gdyby nie tragiczny w skutkach błąd, 22-latka jechała, trzymając stopy na desce rozdzielczej. W momencie wypadku poduszka wystrzeliła, jej stopy zostały odrzucone, a kolana uderzyły kobietę w głowę.

Kobieta ocknęła się w szpitalu. Okazało się, że ma połamane wszystkie kości twarzy. Kolana 22-latki dosłownie zmiażdżyły jej czoło.

Czym grozi trzymanie nóg na desce rozdzielczej w trakcie jazdy

Czym grozi trzymanie nóg na desce rozdzielczej w trakcie jazdy. Grainne Kealy

W wypadku doznała również wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego z mózgu, co dodatkowo pogorszyło jej stan zdrowia. Mimo upływu lat Kealy wciąż boryka się ze skutkami wypadku. Zdarza jej się gubić słowa, cierpi na dotkliwe migreny i trudno jej się skupić, gdy wokół niej rozmawia zbyt wiele osób.

Gráinne Kealy postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia i od wielu lat prowadzi kampanię mającą na celu uświadamianie ludzi na temat zagrożenia związanego z trzymaniem stóp na desce rozdzielczej. Kobieta sama twierdzi, że rzadko w ten sposób jeździła, ale w dniu wypadku kupiła nowe buty i wiedziała, że nie pobrudzi auta, dlatego je tam położyła.

Poniżej zamieszczamy wideo przedstawiające, w jaki sposób zachowuje się ciało człowieka, który trzyma nogi na desce rozdzielczej podczas wypadku.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >