Alfa Romeo
Źródło: Getty Images

Nowy sezon F1 na horyzoncie. Alfa Romeo zaprezentuje swój nowy bolid w Warszawie.

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Stycznia 2021

Alfa Romeo zaprezentuje swój nowy bolid na nowy sezon. Miejsce tego wydarzenia będzie wyjątkowe. Dojdzie do niego w stolicy naszego kraju, Warszawie. Dojdzie do tego po raz pierwszy w historii. Dzięki pieniądzom PKN Orlen data 22 lutego przejdzie do historii.

Alfa Romeo pokaże nowy bolid. Włosi wybrali wyjątkową lokalizacje.

Formuła 1 ma w naszym kraju ogromną liczbę fanów. Oczywiście jest to po części spowodowane faktem, że przez spory okres w elicie Motorsportu występował Polak, Robert Kubica.

Aktualnie, Krakowianin jest trzecim kierowcą Alfy Romeo, gdzie jego zespołowymi kolegami są Antonio Giovinazzi oraz legendarny Kimi Raikonnen.

Prezentacja nowego Alfy Romeo w naszym kraju jest możliwa w głównej mierze dzięki wkładowi finansowemu Grupy Orlen. Wiadomo, że w wydarzeniu wezmą udział członkowie włoskiego zespołu.

Do takiego eventu mogło dojść już rok temu. Finalnie jednak bolidC39 został pokazany dopiero pierwszego dnia testów na torze w Barcelonie. Za miesiąc dojdzie więc do historycznego wydarzenia, które zapisze się złotymi zgłoskami w annałach polskiego Motorsportu.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Alfa Romeo zaprezentuje swój bolid w Warszawie. Już wkrótce historyczne wydarzenie w naszym kraju.

Do współpracy Orlenu oraz Alfy Romeo doszło w 2019 roku. Po średnio udanej współpracy z Williamsem, przynajmniej pod względem sportowym, doszło do zmiany. Polska grupa zdecydowała się na włoski kierunek.

Według nieoficjalnych doniesień miało to kosztować mniej więcej tyle samo, ile sponsorowanie Williamsa. Niestety pomimo faktu, że Orlen jest sponsorem tytularnym Alfy, niestety nie udało się zapewnić Robertowi Kubicy miejsca w bolidzie. Polak jest jedynie kierowcą rozwojowym.

Warto wspomnieć, że w 2021 roku Robert Kubica będzie ambasadorem Alfa Romeo w Polsce. W ramach tej współpracy będzie on na co dzień jeździł nową Alfą Romeo.

Założenia tej współpracy są jasne i proste. W ten bardzo interesujący sposób włoska marka próbuje od nowa zbudować swój wizerunek w Polsce, który do tej pory w głównej mierze z awariami.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł