ZDrogi.pl
Policjanci wezwali 7,5 tonową lawetę, aby odholować hulajnogę elektryczną

Facebook: Hereford Cops

7,5 tonowa laweta wezwana do hulajnogi. Przekomiczny widok

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Problem elektrycznych hulajnóg (i innych pojazdów tego typu) nie dotyczy jedynie naszego rodzimego podwórka. Większe miasta we wszystkich krajach zmagają się z porozrzucanymi wszędzie jednośladami "na minuty". Nie inaczej jest w Wielkiej Brytanii.

Do niecodziennej interwencji brytyjskiej policji doszło w Hereford, liczącym sobie 53-tys. mieszkańców miasteczku przy granicy z Walią. Miejscowość znana jest głównie z wysokomlecznej odmiany krów. Ostatnio zyskała popularność z kompletnie innego powodu.

Policjanci, do usunięcia nielegalnie używanej hulajnogi elektrycznej, wezwali ważącą 7,5 tony lawetę. Z decyzji funkcjonariuszy śmieją się angielskie media, a internauci zarzucają stróżom prawa niegospodarność i marnowanie publicznych pieniędzy.

Policjanci pochwalili się w mediach społecznościowych poważnym sukcesem, którym było złapanie użytkownika hulajnogi elektrycznej. Aby przetransportować pojazd, wezwano... ważącą około 7,5 tony ciężarówkę. Wszystko, aby zabrać ważący maksymalnie kilkanaście kilogramów jednoślad.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

W Wielkiej Brytanii hulajnogi elektryczne są zwykłym pojazdem. Stąd laweta

Internauci zarzucili policjantom, że powinni zajmować się poważniejszymi sprawami, niż "nielegalna hulajnoga". Wytknięto im również irracjonalną decyzję o wezwaniu wielkiej ciężarówki do jednośladu. Media podjęły wątek marnowania pieniędzy podatników i czasu policjantów.

Auto-Świat podkreśla, że w Wielkiej Brytanii, według przepisów, hulajnogi elektryczne traktowane są jak zwykłe pojazdy. Oznacza to tyle, że użytkownik musi mieć prawo jazdy, ubezpieczenie, tablice rejestracyjne, a także odprowadzać wszystkie wymagane podatki.

Prawdopodobnie, ponieważ hulajnogi są "zwykłymi pojazdami", to policjanci zmuszeni byli postępować według procedur. Stąd pewnie konieczność wezwania wielkiej lawety, aby zabrać hulajnogę.

Cały problem polega na tym, że specyfika hulajnogi elektrycznej nie pozwala na spełnienie warunków umożliwiających zarejestrowanie jej jako pojazdu, a bez tego nie można z niej korzystać. W skrócie - elektryczne hulajnogi są na wyspach nielegalne.

Za używanie hulajnóg na drogach publicznych w UK grozi mandat w wysokości do 300 funtów i sześć punktów karnych za brak ubezpieczenia. Zatrzymanie kończy się też odholowaniem pojazdu... czym właśnie nagrabili sobie funkcjonariusze z Hereford.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: auto-swiat.pl


Podobne artykuły

Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >