ZDrogi.pl
Kontrola drogowa stan licznika

Policja.pl

20-latek po środkach odurzających rozwoził gości weselnych. Wpadł przez głupi błąd

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policjanci z bocheńskiej drogówki podczas wykonywania rutynowych obowiązków w miejscowości Chełm (gm. Bochnia) zatrzymali 20-letniego kierowcę, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Jak się później okazało, był to zaledwie jeden z jego błędów. Mężczyzna wsiadł za kółko, będąc pod wpływem narkotyków oraz nie mając prawa jazdy. Funkcjonariuszom tłumaczył, że jest zaangażowany w rozwożenie gości weselnych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano (6 czerwca) w miejscowości Chełm (gm. Bochnia). Policjanci z bocheńskiej drogówki, podczas wykonywania swoich rutynowych zadań zauważyli kierowcę BMW, który zignorował zasady ruchu drogowego i na skrzyżowaniu przejechał na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze pojechali za kierowcą i wydali mu polecenie zatrzymania pojazdu. Za kierownicą BMW siedział 20-latek z powiatu wielickiego. Tłumaczył on policjantom, że jego pośpiech wynikał z zaangażowania w rozwożenie gości pobliskiego wesela.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

20-latek nigdy nie powinien wsiadać za kierownicę

Podczas kontroli okazało się, że 20-latek nie ma i nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Tym bardziej dziwi fakt, że pozwolono mu prowadzić samochód i wozić całą masę ludzi. Czy wśród gości weselnych nie było nikogo, kto uznałby zachowanie 20-latka za nieodpowiedzialne?

Nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci nabrali przeświadczenia, że kierowca BMW ma na sumieniu coś jeszcze i postanowili poddać go badaniu alkomatem i narkotestem.

Intuicja ich nie zawiodła - 20-latek, jak wykazało badanie, prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem środków odurzających jest niezgodne z prawem.

Młodemu kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Mamy przy okazji nadzieję, że sąd zadba o to, aby 20-latek nigdy więcej nie wyjechał na ulice.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >