ZDrogi.pl
Policja Małopolska

Policja Małopolska

Zderzył się z dwiema ciężarówkami i zaszył się w lesie. Kierowca BMW miał sporo na sumieniu

23 Września 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło na jednej z małopolskich tras. Kierowca BMW zderzył się z dwiema ciężarówkami, po czym zbiegł z miejsca wypadku. Jak się okazało, miał sporo na swoim sumieniu.

Niestandardowy incydent miał miejsce w środę 22 września w miejscowości Bobrek w powiecie oświęcimskim. Około godziny 15.30 na ulicy Krakowskiej doszło do kolizji osobowego BMW oraz dwóch samochodów ciężarowych.

Mundurowi, którzy zjawili się na miejscu zdarzenia, ustalili, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. Kierujący BMW najpierw uderzył w ciężarowe volvo, a następnie zderzył się z ciężarówką marki DAF, która nadjeżdżała z naprzeciwka.

W wyniku kontaktu osobowe BMW wylądowało w przydrożnym rowie. Kierowca zdołał opuścić uszkodzony pojazd o własnych siłach. Co ciekawe, postanowił zbiec z miejsca zdarzenia i zaszył się w pobliskim lesie.

Gdy jedna grupa policjantów zabezpieczała miejsce incydentu oraz ustalała dokładny przebieg zdarzenia, druga poszukiwała kierowcy BMW. Mundurowi założyli, że może być on ranny, a co za tym idzie, będzie potrzebował niezbędnej pomocy medycznej.

Policja Małopolska

Policja Małopolska

Poszukiwania mężczyzny trwały kilkadziesiąt minut. Finalnie został on odnaleziony w lesie na terenie Gromca. Na szczęście 46-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem o spowodowanie kolizji, a także ucieczkę z miejsca wypadku.

W toku przeprowadzonych działań okazało się, że jego konto obciąża spora liczba wykroczeń.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w krwi zatrzymanego mężczyzny. Wynik pozytywny dał za to tester narkotykowy, który wskazał zawartość środków odurzających. Mowa o okazałej mieszance narkotyków: amfetaminie, metaamfetaminie oraz opiaty.

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym rejestrze okazało się, że 46-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Na domiar złego jest także osobą poszukiwaną przez oświęcimską Prokuraturę  Rejonową, do jednej z prowadzonych spraw. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna w ostatnim czasie ukrywał się na terenie Niemiec.

Warto zaznaczyć, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł.

Źródło: Małopolska Policja

Myślisz, że znasz się na motoryzacji? Te pytania zweryfikują twoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

Polski Fiat 126p to inaczej?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Zagapił się przed przejściem dla pieszych. W ostatniej chwili uniknął najgorszego - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Koszmarny finał bezmyślnego wyprzedzania. 20-latek zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >

Na drogach

Nerwus w BMW bardzo się spieszył. Zdecydował się na bezmyślny manewr - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Kierowcy zawodowi nie zachowali właściwego odstępu. Doszło do groźnej kolizji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

W brawurowy sposób przywiózł ciężarną żonę do szpitala. Na alkomacie zabrakło skali

Czytaj więcej >

Na drogach

Opróżnił całą flaszkę i wsiadł za kierownicę. Jego tłumaczenie przechodzi ludzkie wyobrażenie

Czytaj więcej >