ZDrogi.pl > Aktualności > Zdecydował się na piwo podczas jazdy. Kierowca dostawczaka był kompletnie pijany
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:39

Zdecydował się na piwo podczas jazdy. Kierowca dostawczaka był kompletnie pijany

Kierowca dostawczaka
ITD Gorzów Wielkopolski

Kierowca samochodu dostawczego zatrzymany na autostradzie. Pił alkohol podczas jazdy. 

Nietrzeźwi kierowcy to niestety bardzo częsty obrazek polskich dróg. Niestety, ale ani liczne akcje marketingowe, jak i zorganizowane działania policji nie są w stanie skutecznie wyeliminować ich z rodzimych tras. 

Świadkami bardzo ciekawej interwencji byli funkcjonariusze ITD z Gorzowa Wielkopolskiego. W kabinie otwarta puszka z piwem, a od kierowcy wyczuwalna woń alkoholu. Taki obraz zastali inspektorzy podczas kontroli samochodu dostawczego. 

Samochód dostawczy został zatrzymany na lubuskim odcinku autostrady A2 w środę 24 marca w celu jego zważenia. Jak się później okazało, była to właściwa decyzja, która być może zapobiegła większej tragedii. 

Kierujący dostawczym Renault Master jechał w kierunku niemieckiej granicy. Kontrolujący od razu wyczuł od kierowcy woń alkoholu. Jak się okazało, wewnątrz auta znajdowała się otwarta puszka piwa. znajdująca się w drzwiach.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Tak naprawę w tym momencie, kierowca mógł powoli kontaktować się ze swoim adwokatem. Jego wina, a zarazem ciężar przewinienia nie pozostawiał żadnych złudzeń. Mężczyzna wpadł w poważne tarapaty. 

Badanie alkomatem nie pozostawiło żadnych złudzeń. Prawie 2 promile w organizmie, jest kuriozalnym wynikiem. 

Policjanci bez chwili wahania zatrzymali kierowcę oraz jego prawo jazdy, z którym pożegna się na długie lata. 

W związku z popełnieniem przestępstwa grozi mu również kara pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu jest przejawem szczególnej nieodpowiedzialności. Niestety, ale co roku w wypadkach drogowych giną setki Polaków i Polek. Spory procent śmiertelnych zdarzeń drogowych jest powiązanych z alkoholem.

Według oficjalnych danych policji, nietrzeźwi kierowcy sprowokowali aż 2089 wypadków, doprowadzając do 265 zgonów oraz raniąc 2389 osób.

Źródło: ITD Gorzów Wielkopolski

Powiązane