Zdarzenie drogowe
Źródło: Youtube

Potężny piorun uderzył w samochód. Niebezpieczne zdarzenie zarejestrowane kamerką samochodową

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Lutego 2021

Zdarzenie drogowe, które zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodową jest po prostu nietypowe. Wiele osób zastanawia się, jak może wyglądać uderzenie pioruna w samochód. Zadaje sobie pytanie, czy podczas burzy, człowiek jest bezpieczny w samochodzie? Pewien kierowca zarejestrował to wyjątkowe zjawisko.

Zdarzenie drogowe, które dosłownie wstrząsnęło internetem. Potężny piorun uderzył w samochód osobowy.

Kamerka samochodowa to bardzo pomocne narzędzie, które może zarejestrować dosłownie wszystko. Od wypadku, poprzez wymuszenie innego uczestnika ruchu aż do nietypowego zdarzenia drogowego. Przecież nie od dziś wiadomo, że podczas jazdy samochodem może nas spotkać dosłownie wszystko.

W tym konkretnym przypadku, jeden z kierowców zarejestrował bardzo ciekawą sytuację. Śmiało można powiedzieć, że jest ona na tyle nietypowa, że aż wyjątkowa. Uwiecznił bowiem uderzenie pioruna w samochód osobowy.

Na wideo jasno i wyraźnie widać moment zdarzenia. Osobowy SUV przejeżdżał przez ruchliwe skrzyżowanie, gdy nagle został trafiony przez potężny piorun. Pojazd został dosłownie uziemiony i nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

Warto podkreślić uderzenie pioruna podczas jazdy, nie stwarza większego zagrożenia dla osób podróżujących pojazdem. Oczywiście w sytuacji, gdy wszystkie z drzwi są dokładnie zamknięte. Choć z reguły omijają one samochody, to jak widać na załączonym nagraniu, takie przypadki po prostu się zdarzają.

Kierowca wpadł Audi do kałuży. Dyżurny wysłał na pomoc pięć zastępów straży pożarnej i płetwonurkówKierowca wpadł Audi do kałuży. Dyżurny wysłał na pomoc pięć zastępów straży pożarnej i płetwonurkówCzytaj dalej

Trzeba dodać, że w razie wyładowania atmosferycznego, karoseria samochodu działa jak klatka Faradaya. Zdarzają się jednak odstępstwa od normy.

Musimy podkreślić, że samochód nigdy nie jest idealną klatką Faradaya, ponieważ posiada okna, a niektóre modele mają też metalowe elementy we wnętrzu. Jeżeli jakiekolwiek metalowe elementy dekoracyjne stykają się karoserią w nawet najmniejszym punkcie, może dojść do porażenia prądem.

Należy wspomnieć, że w sytuacji gdy piorun uderzy w samochód, może dojść do uszkodzenia elektroniki pokładowej, bądź też nadpalenia plastikowych elementów auta oraz rozsadzenia opon.

Nie od dziś wiadomo, że wyładowania atmosferyczne są bardzo niebezpieczne. W nieprzewidzianych sytuacjach to właśnie auto jest jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc, które posłużą nam jako schron przez burzą.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł