ZDrogi.pl > Na drogach > Zajechał drogę i wybił szybę innemu kierowcy. Po chwili doprowadził do zderzenia z ciężarówką
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:56

Zajechał drogę i wybił szybę innemu kierowcy. Po chwili doprowadził do zderzenia z ciężarówką

Policja Gorzów Wielkopolski
Policja Gorzów Wielkopolski

Do niezwykle nietypowego zdarzenia doszło na trasie S3. Agresywny kierowca zajechał drogę innemu uczestnikowi ruchu drogowego, a następnie wybił szybę w jego aucie. Chwilę później mógł doprowadzić do tragedii.

Nie od dziś wiadomo, że agresja na drodze to poważny problem polskich dróg. Czasami karygodne zachowanie kierujących może prowadzić do poważnych zdarzeń, które mogą zakończyć się w tragiczny sposób.

Taki mógł być finał koszmarnego zachowania pewnego sfrustrowanego kierowcy, który na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie) zatrzymał inny pojazd.

Incydent miał miejsce w środę 2 czerwca na trasie S3. Około godziny 16.00 lokalni mundurowi zostali zadysponowani do kolizji osobówki z samochodem ciężarowym. Na miejscu zdarzenia zastali jednak trzy uszkodzone pojazdy.

Okazało się, że jeden z kierowców był bardzo agresywny. Kierowca Peugeota dosłownie przeszedł samego siebie.

Z jego relacji wynika, że jadąc trasa S3 w stronę Zielonej Góry, natrafił na kierującego, który wjechał na jego pas i przemieszczał się z mniejszą prędkością.

>

Doprowadziło to do ostrej frustracji, a w konsekwencji wybicia szyby vw. Wcześniej mężczyzna chciał się skonfrontować z rzekomym szeryfem, jednak jego działania okazały się nieskuteczne.

Po wszystkim kierujący peugeotem wsiadł do swojego auta i chciał odjechać. Był jednak bardzo nieostrożny i zrobił tak nieudolnie, bo na lewym pasie trasy S3 doprowadził do groźnego zderzenia z jadącą ciężarówką.

Z kolei kierujący vw przekazał policjantom, że nie zajechał nikomu drogi, a mężczyzna z peugeota wpadł w furię, przez co nie dało się z nim prowadzić żadnej dyskusji.

Ostatecznie kierowca peugeota stracił swoje prawo jazdy. Za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji odpowie on również przed sądem.

Źródło: Lubuska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Powiązane