Wypadek Wejherowo
Źródło: Fot: KW PSP Gdańsk)

Tragiczny wypadek. Samochód osobowy wjechał w latarnię. Dwoje seniorów zginęło na miejscu

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Listopada 2020

Wypadek do którego doszło w Wejherowie zakończył się ogromną tragedią. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy z wielką siłą uderzył w latarnię uliczną. Niestety ale w wyniku tego przerażającego incydentu zginęło dwoje seniorów.

Wypadek w okolicach Trójmiasta. Zginęło dwoje seniorów. Samochód z impetem wjechał w latarnię uliczną.

Wypadki na polskich drogach w bardzo dużej liczbie przypadków są spowodowane przez niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych, bądź też po prostu w wyniku brawury.

Do przerażającego zdarzenia doszło w piątek 27 listopada w Wejherowie w województwie pomorskim. Całe zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych na ulicy Jana Kotłowskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami

3. O krok od tragedii podczas treningu Formuły 1. Na torze pojawił się nietypowy gość

Kierujący samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i wielką siłą uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery zastępy staży pożarnej, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Strażacy, którzy przybyli na ulicę Kotłowskiego zastali dwie osoby uwięzione w rozbitym pojeździe.

Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiOwocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiCzytaj dalej

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, po wyciągnięciu ich z samochodu, przystąpiono do natychmiastowej reanimacji.

Niestety, pomimo kilkudziesięciominutowej resuscytacji, poszkodowanych nie udało się uratować. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon dwóch osób.

Wypadek Gdańsk

Fot: KW PSP Gdańsk

Według informacji podanych przez "Dziennik Bałtycki" samochodem podróżowali kobieta oraz mężczyzna. Oboje mieli 74 lata.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Na miejscu pracowali policyjni śledczy, który mają wyjaśnić okoliczności tego przerażającego zdarzenia. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że samochód nie poruszał się z ogromną prędkością. Kierujący pojazdem mężczyzna miał nagle zjechać z drogi i wjechać w latarnię uliczną.

Według świadków zgromadzonych na miejscu zdarzenia, główną przyczyną tej drogowej tragedii mógł być zawał serca kierowcy.

Zobacz także w naszych serwisach:

3. Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

4. Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzję

5. Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a

Następny artykuł