Wypadek Albon
Źródło: Formula 1

Chwile grozy na torze Formuły 1. Fatalny wypadek jednego z zawodników Red Bulla - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Listopada 2020

Wypadki w Formule 1 to bardzo częste zjawisko. Większość pomimo tego, że wygląda niezwykle niebezpiecznie, jest niegroźna dla samego zawodnika. Również i tym razem skończyło się na strachu, aczkolwiek kraksa Alexa Albona mogła mieć tragiczne konsekwencje.

Wypadek na torze Sakhir. Jeden błąd mógł zakończyć się prawdziwym dramatem. O krok od tragedii.

Wypadki w sportach motorowych zdarzają się bardzo często. Można powiedzieć, że są integralnym elementem tego sportu. W większości przypadków, kierowcy wychodzą bez szwanku, choć niestety w przeszłości zdarzały się przypadki zakończone prawdziwą tragedią.

Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło podczas wczorajszej sesji treningowej przed GP Bahrajnu. Wypadkowi uległ młody kierowca Red Bulla, Alex Albon.

Dzisiaj grzeje:

1. O krok od tragedii podczas treningu Formuły 1. Na torze pojawił się nietypowy gość

2. Robert Gawliński przekazał smutną informację o śmierci. Fani są zdruzgotani

3. Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzję

Taj rozbił swój bolid na zakręcie numer 15. Można śmiało powiedzieć, że miał on wiele szczęścia.

Bolid Red Bulla został bardzo mocno uszkodzony. Odleciały 3 z czterech kół a zniszczeniu uległo zarówno przednie jak i tylne skrzydło. Do wyrzucenia nadaje się również wiele elementów aerodynamicznych, które składają się na konstrukcje modelu wyścigowego.

Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiOwocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiCzytaj dalej

Najważniejsze w całej sytuacji jest jednak to, że Albon wyszedł z wypadku bez szwanku. Uderzenie w bariery przy oszałamiającej prędkości bardzo często kończy się dramatycznie, jednak tym razem do tego nie doszło.

W wypowiedzi po treningu, Taj podkreślił, że czuje się dobrze. Powiedział również, że miał już kilka takich wypadków i to dla niego nic nowego. Ma do siebie pretensje, że nie udało mu się obronić w tej sytuacji.

Alexander Albon w chwili obecnej znajduje się pod ogromną presją. Od jakiegoś czasu, jego pozycja w stajni RB stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zdaje on sobie sprawę z tego, że jego ewentualny angaż na następny sezon zależy od wyników w 3 ostatnich wyścigach.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Dotkliwie rozbity bolid, zmusił sędziów do wywieszenia czerwonej flagi, a co za tym idzie przerwania drugiej sesji treningowej.

Warto zauważyć, że młody Taj stracił trening na torze w Sakhir, co może skutecznie utrudnić mu aklimatyzację, a co za tym idzie utrudnić mu walkę o pozostanie w Red Bullu.

Poniższe nagranie przedstawia ten koszmarny wypadek. Jak widać siła uderzenia była ogromna. Taj może mówić o ogromnym szczęściu.

Zobacz także w naszych serwisach:

1. Wydano dowody osobiste z poważnymi błędami. Nawet 10 tys. dokumentów do natychmiastowej wymiany

2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie

3. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

4. Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - Wideo

5. Ceny paliw idą w górę. Wszystko przez niesamowity ,,efekt szczepionki"

6. Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

7. Największe kłamstwo w karierze Bayer Full wyszło na jaw. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli

Następny artykuł