Wypadek Brazylia
Źródło: Twitter

Przerażający wypadek. 41 osób zginęło w zderzeniu autobusu z ciężarówką

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Listopada 2020

Wypadek, który miał miejsce w Brazylii jest po prostu przerażający. Brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może spowodować prawdziwą tragedię. Tak było i tym razem. Dramat, który rozegrał się na jednej z dróg był pokłosiem ludzkiego błędu.

Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Autobus czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginęło kilkadziesiąt osób.

Drogi w Ameryce Południowej nie bez powodu są uznawane za najbardziej niebezpieczne na całym świecie. Niestety, ale i tym razem zebrały śmiertelne żniwo.

Do wielkiej tragedii doszło na jednej z brazylijskich tras szybkiego ruchu. Dokładniej na jednej z dróg pomiędzy miastami Taguai i Taquarituba, 350 kilometrów na zachód od Sao Paolo. Autobus przewożący ludzi, czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym.

Dzisiaj grzeje:

1. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo

2. Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju

3. Straż graniczna idzie na zakupy. Służby kupiły kilkadziesiąt nowych terenówek

Przyczyną dramatu jest jedna, błędna ludzka decyzja. Kierowca autobusu zdecydował się wyprzedzić poprzedzający go pojazd. Niestety, ale manewr zakończył się czołowym zderzeniem z samochodem ciężarowym.

Jak przekazał jeden z żandarmów obecnych na miejscu zdarzenia, Alexandre Guedes, wypadek ten pochłonął największą liczbę ofiar w tym roku kalendarzowym.

Wiadomo, że pojazdem podróżowało 52 pracowników firmy włókienniczej. Zginęło 41 osób, a pozostałe 11 trafiło do miejscowych szpitali.

Pędził Porsche Taycan ponad 180 km/h. Zapomniał o jednej rzeczy i słono za to zapłacił - WideoPędził Porsche Taycan ponad 180 km/h. Zapomniał o jednej rzeczy i słono za to zapłacił - WideoCzytaj dalej

Wypadek, który wstrząsnął Brazylią. Był najtragiczniejszy od lat.

Według informacji przekazanych przez kapitana straży pożarnej Edsona Wincklera Filho, niektóre z ciał ofiar mogły pozostać we wraku autobusu. Po całym zdarzeniu droga była zablokowana przez kilka godzin.

Wypadek Brazylia

Brazylijskie media jasno twierdzą, że ten wypadek drogowy, był najtragiczniejszym w ciągu ostatnich kilku lat.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł