Wypadek - 22-latka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Źródło: Materiały Policyjne

22-latka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Września 2020

Wypadek spowodowany przez 22-letnią kierującą zakończył się tragicznie. Kobieta nie upewniła się w trakcie wyprzedzania, czy z naprzeciwka nic nie nadjeżdża. Wracając na swój pas, zahaczyła o poprzedzające auto. Zginęła 59-letnia kobieta.

​Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszała od prokuratora 22-latka w związku z wypadkiem, do którego doszło we wtorek (22 września) w miejscowości Tylewice w pow. wschowskim (woj.lubuskie).

„W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków, uzyskano wstępną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego. 22-latce przedstawiono zarzut z art. 177 §2 kk zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzana złożyła wyjaśnienia korespondujące z zebranym do tej pory materiałem dowodowym” - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Wobec 22-latki prokurator zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zatrzymano jej prawo jazdy.

Do wypadku doszło we wtorek (22 września) po południu, na drodze wojewódzkiej nr 278 w miejscowości Tylewice niedaleko Wschowy (woj.lubuskie).

Kierująca Volkswagenem Golfem 22-latka nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzenia Volkswagena Polo, którym kierowała 59-latka. Doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca Polo.

Ustalono, że kierująca Golfem nie upewniła, że planowany manewr wyprzedzania można przeprowadzić bezpiecznie. Kobieta zjechała na lewy pas jezdni, jednak z uwagi na nadjeżdżające z naprzeciwka BMW próbowała wrócić na swój pas. Wówczas uderzyła w tylną część poprzedzającego ją Polo. Auto obróciło się i zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost przed BMW.

W wyniku zderzenia tych pojazdów na miejscu zginęła 59-latka kierująca małym Volkswagenem.

Śledztwo ws. opisanego wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł