Wypadek nieopodal Gliwic
Źródło: Twitter.com, Wojewoda Śląski

Ogromna Tragedia na krajowej „88". 9 osób nie żyje. Kierowca robił co mógł, aby uniknąć wypadku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Sierpnia 2020

Wypadek na drodze krajowej nr 88 miał miejsce w sobotę wieczorem. Wskutek nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń doszło do prawdziwej tragedii. 9 osób poniosło śmierć niemal na miejscu, kilka kolejnych w ciężkim stanie przetransportowano do szpitali.

W sobotę późnym wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 88 w Kleszczowie (pow. gliwicki).

Wypadek na DK nd 88 - W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem Renault Trafic zmarło 9 osób.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował o wypadku za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Dotarł również na miejsce tego tragicznego zdarzenia.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

Około godz. 22:34 w Kleszczowie (powiat gliwicki), na węźle DK88/A4 doszło do zderzenia Renault Trafic z autobusem. Z informacji przekazanych przez służby wynika, iż są ofiary śmiertelne wśród pasażerów busa. 6 pasażerów autobusu zostało rannych i są przewożeni do szpitali - pisał Wieczorek.

Wypadek na DK 88, są wstępne przyczyny. Według ustaleń policji kierowca osobówki chwilę przed tą tragedią próbował uniknąć zderzenia z innym autem. Wykonując nagły manewr, utracił panowanie nad pojazdem.

Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa - opisywał rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski w rozmowie z PAP.

Z przekazywanych informacji wynika, że samochód został całkowicie zniszczony. W wyniku wypadku śmierć poniosły wszystkie osoby, które podróżowały osobowym Renault (9 pasażerów). Ponadto siedem osób, które jechało autobusem, trafiło do szpitala.
W najgorszym stanie jest kierowca.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł