Wypadek w Godowie. Pijany 19-latek potrącił 15-latkę
Źródło: Śląska Policja

19-latek potrącił nastolatkę. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Wypadek Godowie. Pijany 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i potrącił 15-latkę. Dziewczynka walczy o życie w szpitalu. Nastolatek nie udzielił poszkodowanej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12-lat pozbawienia wolności.

Nawet 12 lat więzienia grozi 19-letniemu kierowcy, który w sobotę 19 września potrącił nastolatkę. Do wypadku doszło w Godowie w powiecie wodzisławskim. Kierujący Skodą Octavią stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił 15-latkę.

Sprawca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Nastolatka walczy o życie w szpitalu. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Wypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkęWypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkę
Śląska Policja

Wypadek w Godowie. 15-latka w stanie bardzo ciężkim.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w Godowie na ul. Powstańców Śląskich. Jadący z nadmierną prędkością 19-latek stracił panowanie nad pojazdem. Auto wjechało na chodnik i potrąciło 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, która wsiadała w tym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

„Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie kierujący porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć” - opisywała wodzisławska policja.

Na miejsce wypadku w pierwszej kolejności dotarli policjanci z posterunku w Gołkowicach. Udzielili oni pierwszej pomocy poszkodowanej, która niedługo później została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan nastolatki lekarze oceniają jako bardzo ciężki.

Wypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkęWypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkę
Śląska Policja

Wypadek zrujnował dwa życia. 19-latek może spędzić długie lata w więzieniu a 15-letnia ofiara wciąż walczy o przeżycie.

Mundurowi szybko zlokalizowali i schwytali sprawcę wypadku. Do 19-latka doprowadził ich policyjny pies. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nastolatek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Sąd uwzględnił wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenie pomocy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Następny artykuł