Wypadek w Godowie. Pijany 19-latek potrącił 15-latkę
Źródło: Śląska Policja

19-latek potrącił nastolatkę. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Wypadek Godowie. Pijany 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i potrącił 15-latkę. Dziewczynka walczy o życie w szpitalu. Nastolatek nie udzielił poszkodowanej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12-lat pozbawienia wolności.

Nawet 12 lat więzienia grozi 19-letniemu kierowcy, który w sobotę 19 września potrącił nastolatkę. Do wypadku doszło w Godowie w powiecie wodzisławskim. Kierujący Skodą Octavią stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił 15-latkę.

Sprawca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Nastolatka walczy o życie w szpitalu. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki.

Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?Czytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Kierowca osobówki dosłownie oszukał śmierć
2. Minister powiedział do kiedy będzie wzrost zakażeń w Polsce. Złe wiadomości, pandemia szybko nie odpuści
3. O krok od wielkiej tragedii. Wlała benzynę do komory silnika wywołując ogromy pożar - Wideo

Wypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkęWypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkę
Śląska Policja

Wypadek w Godowie. 15-latka w stanie bardzo ciężkim.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w Godowie na ul. Powstańców Śląskich. Jadący z nadmierną prędkością 19-latek stracił panowanie nad pojazdem. Auto wjechało na chodnik i potrąciło 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, która wsiadała w tym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

„Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie kierujący porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć” - opisywała wodzisławska policja.

Na miejsce wypadku w pierwszej kolejności dotarli policjanci z posterunku w Gołkowicach. Udzielili oni pierwszej pomocy poszkodowanej, która niedługo później została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan nastolatki lekarze oceniają jako bardzo ciężki.

Wypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkęWypadek w Godowie. Pijany kierowca potrącił 15-latkę
Śląska Policja

Wypadek zrujnował dwa życia. 19-latek może spędzić długie lata w więzieniu a 15-letnia ofiara wciąż walczy o przeżycie.

Mundurowi szybko zlokalizowali i schwytali sprawcę wypadku. Do 19-latka doprowadził ich policyjny pies. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nastolatek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Sąd uwzględnił wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenie pomocy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Następny artykuł