Wypadek Rossa
Źródło: Facebook

Kobieta staranowała polskie nagrobki na Cmentarzu na Rossie. Nie miała prawa jazdy - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Listopada 2020

Wypadek na Cmentarzu na Rossie jest po prostu kuriozalny. Litewska policja zatrzymała już sprawczynię tego incydentu. Kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia. Wiadomo, że nie miała prawa jazdy.

Wypadek na Cmentarzu na Rossie. Nietrzeźwa kobieta staranowała nagrobki polskich żołnierzy.

Jazda pod wpływem alkoholu jest bardzo nieodpowiedzialna, wręcz kompletnie głupia. Czasami jednak, ludzie wyłączają myślenie i wsiadają za kółko, narażając innych ludzi, a także siebie na tragicznie konsekwencje.

Do bardzo przykrego incydentu, doszło w poniedziałek, 16 listopada w stolicy Litwy, Wilnie. Dokładniej na Cmentarzu na Rossie, gdzie pochowani są polscy żołnierze.

Dzisiaj grzeje:

1. W straszliwym wypadku zginęło dwóch nastolatków. Licznik zatrzymał się na 200 km/h

2. Oburzeni wierni nagle wstali podczas mszy i zaczęli krzyczeć w stronę księdza. Miarka się przebrała, wiemy, co stało się później

3. Tragiczny wypadek na pasach. Matka z czteroletnim dzieckiem potrącona przez TIR-a

Pewna kobieta z impetem wjechała w ogrodzenie cmentarza. Na nagraniu widać, że pojazd porusza się z ogromną prędkością. Zjeżdża na łuku drogi na chodnik i wbija się w ogrodzenie nekropolii.

Kierująca autem wysiada z niego. Jej zachowanie nie wskazuje, by w czasie uderzenia odniosła jakiekolwiek obrażenia. W czasie gdy przebywa obok swojego zniszczonego Citroena, obok przejechało kilka samochodów. Nikt jednak nie stanął by sprawdzić, co się stało. Wkrótce potem winowajczyni, bardzo szybko ucieka z miejsca zdarzenia.

W wyniku tego przykrego wypadku, zniszczone zostały nagrobki polskich żołnierzy, którymi opiekuje się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Czołowe zderzenie motocyklisty z wozem strażackim. Finał tego wypadku zakrawa o cud - WideoCzołowe zderzenie motocyklisty z wozem strażackim. Finał tego wypadku zakrawa o cud - WideoCzytaj dalej

Kuriozalną wiadomość przekazał również polskojęzyczny portal zw.lt, który informuje, że z polskich grobów zniknęły biało-czerwone wstążki. Wstążki w barwach narodowych na grobach litewskich pozostały.

Jest to drugi w ciągu kilkunastu miesięcy przypadek zniszczenia ogrodzenia i grobów na zabytkowym Cmentarzu na Rossie, gdzie pochowana jest m.in. matka Józefa Piłsudskiego, a także polscy żołnierze polegli w czasie walk o Wilno w latach 1919-1920 i podczas akcji Ostra Brama w 1944 r.

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Chciał pozbyć się dowodów w bardzo nietypowy sposóbŚmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Chciał pozbyć się dowodów w bardzo nietypowy sposóbCzytaj dalej

Podobne zdarzenie miało miejsce 9 października 2019, również około szóstej rano.

Warto wspomnieć, że w środę Cmentarz na Rossie ma odwiedzić prezydent Andrzej Duda, przebywający z dwudniową oficjalną wizytą w Wilnie.

Zobacz także:

1. Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakane

2. Anna Lewandowska w ogniu krytyki. Fani zarzucają jej hipokryzję, musiała się gęsto tłumaczyć

3. Złodziej roku. Zaklinował rękę w BMW, które chciał ukraść. Grozi mu 10 lat więzienia

4. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku

5. Pirat drogowy trafił na instruktora jazdy. Dzięki jego interwencji udało się uniknąć tragedii - wideo

6. 65-letni pirat drogowy niemal zmiażdżony przez dwa TIR-y. Ten kierowca oszukał śmierć - Wideo

7. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie

Następny artykuł