Wypadek. 25-letni kierowca Opla Calibry nie żyje
Źródło: Materiały Policyjne

To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Listopada 2020

Wypadek , w którym zginął 25-letni kierowca Opla Calibry, wstrząsnął wszystkimi. Policja prosiła o pomoc świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawcy. Niecałe dwa tygodnie później wiadomo, że za kierownicą szarego vana, który doprowadził do tragedii, siedziała 71-letnia kobieta.

Niecałe dwa tygodnie potrzebowali policjanci na ustalenie i zatrzymanie kierowcy, który spowodował tragiczny wypadek pod Kluczborkiem (woj. opolskie).

Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, w którym zginął młody, zaledwie 25-letni mężczyzna kierujący Oplem Calibrą.

Okazało się, że vanem, który zjechał ze swojego pasa ruchu i doprowadził do tragedii, kierowała 71-letnia mieszkanka Bielska-Białej. Kobieta uciekła z miejsca wypadku.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wypadek na DK 11. Kierowca Opla Calibry zginął, próbując uniknąć czołowej kolizji

Kierowca Opla Calibry jechał zgodnie z przepisami. Na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Ciarka i Wojciechów jadący z naprzeciwka Renault Scenic zjechał ze swojego pasa ruchu. 25-letni kierowca usiłował uniknąć czołowego zderzenia z pojazdem wyprzedzającym „na trzeciego".

Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze z kluczborskiej komendy. W wyniku wnikliwej analizy zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowych, wielogodzinnych ustaleń operacyjnych policjanci ustalili tożsamość osoby, która miała być odpowiedzialna za to zdarzenie.

Okazało się, że to 71-letnia kobieta, mieszkanka Bielska-Białej.

Kierująca Renault została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia bez udzielenia (i wezwania) pomocy.
Sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec 71-letniej kobiety poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Wypadek na DK 11. Kierująca Renault Scenic zatrzymana

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

Następny artykuł