Wypadek. 25-letni kierowca Opla Calibry nie żyje
Źródło: Materiały Policyjne

To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Listopada 2020

Wypadek , w którym zginął 25-letni kierowca Opla Calibry, wstrząsnął wszystkimi. Policja prosiła o pomoc świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawcy. Niecałe dwa tygodnie później wiadomo, że za kierownicą szarego vana, który doprowadził do tragedii, siedziała 71-letnia kobieta.

Niecałe dwa tygodnie potrzebowali policjanci na ustalenie i zatrzymanie kierowcy, który spowodował tragiczny wypadek pod Kluczborkiem (woj. opolskie).

Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, w którym zginął młody, zaledwie 25-letni mężczyzna kierujący Oplem Calibrą.

Okazało się, że vanem, który zjechał ze swojego pasa ruchu i doprowadził do tragedii, kierowała 71-letnia mieszkanka Bielska-Białej. Kobieta uciekła z miejsca wypadku.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszami
2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
3. Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał zagadać do policjantów w cywilu

Wypadek na DK 11. Kierowca Opla Calibry zginął, próbując uniknąć czołowej kolizji

Kierowca Opla Calibry jechał zgodnie z przepisami. Na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Ciarka i Wojciechów jadący z naprzeciwka Renault Scenic zjechał ze swojego pasa ruchu. 25-letni kierowca usiłował uniknąć czołowego zderzenia z pojazdem wyprzedzającym „na trzeciego".

Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze z kluczborskiej komendy. W wyniku wnikliwej analizy zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowych, wielogodzinnych ustaleń operacyjnych policjanci ustalili tożsamość osoby, która miała być odpowiedzialna za to zdarzenie.

Okazało się, że to 71-letnia kobieta, mieszkanka Bielska-Białej.

Kierująca Renault została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia bez udzielenia (i wezwania) pomocy.
Sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec 71-letniej kobiety poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Wypadek na DK 11. Kierująca Renault Scenic zatrzymana

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

Następny artykuł