Wypadek w Sztutowie
Źródło: Żułąty TV

Śmiertelny wypadek w Sztutowie. Kierowca BMW potrącił mężczyznę i uciekł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Sierpnia 2020

Wypadek miał miejsce w Sztutowie w województwie pomorskim. Kierowca BMW z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i potrącił 47-letniego mężczyznę. Mimo reanimacji 47-latka nie udało się uratować. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, kompletnie ignorując ofiarę wypadku.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 15 sierpnia w Sztutowie w województwie pomorskim.

Przed godziną 12 samochód marki BMW potrącił mężczyznę pochodzącego z okolic Warszawy. Mimo reanimacji 47-latka nie udało się uratować.

Wypadek w Sztutowie - Kierowca auta uciekł z miejsca zdarzenia.

Kierowca BMW uciekł z miejsca zdarzenia, kompletnie ignorując ofiarę wypadku. Jak przekazała reporterowi Radia Gdańsk mł. asp. Joanna Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, świadkowie zdarzenia zapamiętali numer rejestracyjny BMW, co znacznie ułatwiło poszukiwania sprawcy wypadku.

Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweWideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweCzytaj dalej

Według portalu Żuławy TV samochód nagle zjechał na pobocze i potrącił pieszego na przejściu. Mimo przystąpienia do reanimacji 47-letni mężczyzna z okolic Warszawy zmarł.

- W sobotę, około godziny 9.45 dyżurny przyjął zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych w Sztutowie - poinformowała mł. asp. Joanna Słowik, rzeczniczka KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - Kierujący samochodem marki BMW nie zatrzymał się, by udzielić pomocy potrąconemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo udzielonej pomocy medycznej 47-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego zmarł.

Jak informuje policja, do tej pory zatrzymano 3 osoby, które podróżowały BMW w chwili wypadku: kobietę w wieku 22 lat i dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat.

Wypadek w Sztutowie - Od pasażerów BMW pobrano od nich krew do dalszych badań, a sam pojazd został zabezpieczony.

Znana jest również tożsamość czwartej osoby, mężczyzny jadącego BMW w momencie potrącenia. Policja zapewnia, że zatrzymanie go jest tylko kwestią czasu.

Policja ustala, dlaczego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy pomocy ofierze. Sprawcy odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Zobacz także:

1. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
2. Już wiemy, dlaczego 11-letni Sebastian wbiegł wprost pod koła furgonetki. Przeszedł przez drzwi awaryjne
3. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców
4. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
5. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”
6. Wideo - Przerażający wypadek. Kobieta po zderzeniu z samochodem wpadła do studzienki kanalizacyjnej

Następny artykuł