Wypadek Tczew
Źródło: PSP Tczew

Koszmarny wypadek autobusu z dziećmi jadącymi na kolonie. Kilkanaście osób zostało rannych

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Sierpnia 2020

Do przerażającego wypadku doszło dziś rano w miejscowości Stanisławie w województwie pomorskim. Autokar przewożący dzieci z nieznanych przyczyn przebił barierki i zaczął koziołkować. Kilkanaście osób trafiło do szpitala. Kilka osób znajduje się w stanie ciężkim.

Wypadek, który mógł skończyć się tragicznie. Kilkanaście osób rannych w wypadku autokaru z dziećmi.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś, tj. 15 sierpnia przed godziną 6 rano pomiędzy węzłami Swarożyn i Stanisławie niedaleko Tczewa.

Wstępne informacje przekazują, że autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z jezdni, przebił bariery ochronne i uderzył w pobocze. Przekoziołkował i znów stanął na kołach.

Autobus przekoziołkował i stanął na kołachAutobus przekoziołkował i stanął na kołach
fot. PSP Tczew

W wyniku wypadku kilkanaście osób zostało rannych. Piotr Basarab z pomorskiej straży pożarnej powiedział, że w wypadku brało udział 31 osób. W głównej mierze są to dzieci. Jechały one na obóz wypoczynkowy dzieci z regionalnego zespołu pieśni i tańca "Mały Haśnik" z Żabnicy. Najstarsze z nich miały 17 lat. Podróżowały ze Śląska do Mikoszewa.

Mycie auta na własnej posesji grozi mandatem? Niemal wszystkim umknął bezwzględny przepisMycie auta na własnej posesji grozi mandatem? Niemal wszystkim umknął bezwzględny przepisCzytaj dalej

Michała Sienkiewicza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że sześć osób zostały ciężko rannych i śmigłowcami oraz karetkami zostały przetranspotowane do lokalnych szpitali.

Nie wiadomo, co było główną przyczyną wypadku. Policja wykonała badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Test wykazał, że był on trzeźwy. Mimo wszystko w szpitalu zostanie jeszcze pobrana krew do dalszych badań.

Zobacz także:

1. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

2. Kierowcy miejcie się na baczności. Nowy fotoradar kontroluje 6 pasów i wyłapuje kilkanaście wykroczeń. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste

3. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

4. Rekordzista na motorze. Łącznie zarobił grubo ponad 100 punktów karnych. Grozi mu bardzo surowa kara

Następny artykuł