ZDrogi.pl
Wypadek Lublin

Lublin112.pl

Chciał ustąpić pierwszeństwa na pasach. Zapłacił za to wysoką cenę

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek w Lublinie mógł zakończyć się ogromną tragedią. Kierowca Mercedesa zapłacił wysoką cenę za chęć ustąpienia pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. W jego samochód wjechał inny kierujący, który nie zdążył odpowiednio zareagować i doprowadził do gr

Wypadek w Lublinie. Kierowca Mercedesa chciał przepuścić pieszych. Chwilę później, wjechał w niego osobowy Ford. 

Nie od dziś wiadomo, że chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego wypadku. Idealnym przykładem, może być sytuacja do której doszło w Lublinie. Kierowca Forda z impetem wjechał w osobowego Mercedesa.

Do tego niezwykle groźnego incydentu doszło w czwartek 14 stycznia na al. Sikorskiego w Lublinie. W godzinach popołudniowych zderzyły się dwa samochody. Na miejscu interweniowała lubelska policja.

Według wstępnych ustaleń, oba pojazdy jechały w tym samym kierunku, w stronę al. Solidarności. Kierujący Mercedesem zdecydował się przepuścić pieszych, którzy czekali na przejściu. Niestety, ale chwilę później doszło do groźnego incydentu. 

Wypadek w Lublinie. Jeden błąd, mógł doprowadzić do gigantycznej tragedii.

W tył jego pojazdu wjechał z impetem kierowca forda, który nie zdołał odpowiednio zareagować i nie zdążył wyhamować na czas. 

Wiadomo, że osobom podróżującym pojazdami, nic poważnego się nie stało. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Przez ponad godzinę zablokowany był jeden pas ruchu. Policja ustala, co dokładnie było przyczyną tego groźnego zdarzenia.

W wyniku błędu kierowcy Forda mogliby ucierpieć również piesi, czekający w miejscu na to przeznaczonym. Gdyby impet uderzenia był znacznie większy, mogliby oni odnieść poważne obrażenia, bądź nawet stracić swoje życie. 

fot. lublin112.pl

Pierwszeństwo pieszych to bardzo ważna kwestia, która elektryzuje wszystkich zmotoryzowanych. Już wkrótce zmiany w przepisach, raz na zawsze uregulują kwestię tych uczestników ruchu drogowego. 

Od wejścia w życie przyszłych zmian, każdy kierowca będzie zobowiązany nie tylko do zachowania szczególnej ostrożności, ale także ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Istotnym obowiązkiem będzie także zmniejszenie prędkości, tak by nie narazić pieszego na wielkie niebezpieczeństwo oraz ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

Źródło: lublin112.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl 

Podobne artykuły

koronawis prawo jazdy

Aktualności

Egzaminatorzy i pracownicy WORD strajkują. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Czytaj więcej >
Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >