ZDrogi.pl > Aktualności > Przerażający wypadek. BMW spawane z kilku części rozpadło się przy zderzeniu. Zginęły dwie osoby
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:52

Przerażający wypadek. BMW spawane z kilku części rozpadło się przy zderzeniu. Zginęły dwie osoby

Wypadek
policja.pl

Wypadek z tragicznym finałem. BMW rozpadło się na dwie części. Zginęły dwie osoby.

W marcu tego roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Doszło do niego w miejscowości Zakręcie w powiecie krasnostawskim, na drodze krajowej nr 17 Lublin-Zamość. Wracamy do tej sprawy, ponieważ zakończyło się śledztwo w sprawie tej tragedii.

Doszło do zderzenia dwóch aut osobowych, BMW oraz Forda. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd rodem z Bawarii rozpadł się na dwie części. Jedna z nich uderzyła w ogrodzenie i spadła na przydrożną posesję.

Samochodem podróżowały dwie osoby: 21-latek z Krasnegostawu oraz 31-latek z gminy Łopiennik Górny. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu.

Śledztwo wykazało, że główną przyczyną wypadku była brawurowa jazda. BMW pędziło drogą z prędkością znacznie przekraczająca dozwoloną prędkość. Przy wyprzedzaniu również nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym Fordem.

Wypadek nie był przypadkiem. Wykazano, że BMW było tzw. składakiem. Prace, które zostały wykonane w pojeździe, nie zostały przeprowadzone odpowiednio i nie zapewniały należytego bezpieczeństwa. W trakcie zderzenie pojazd po prostu się rozpadł.

Ze względu na śmierć sprawcy, prokuratura postanowiła umorzyć dalsze postępowanie w tej sprawie.

Powiązane