ZDrogi.pl > Aktualności > Samochód spadł z 20-metrowego wiaduktu. Kierowca cudem przeżył to zdarzenie - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:45

Samochód spadł z 20-metrowego wiaduktu. Kierowca cudem przeżył to zdarzenie - Wideo

Wypadek Milwaukee
Youtube

Wypadek, który dosłownie jeży włos na głowie. Kierowca spadł z wysokiego wiaduktu. 

Niecodzienny incydent drogowy miał miejsce w ostatnim czasie w Milwaukee w stanie Wisconsin. Kierowca podczas jazdy lokalnym wiaduktem najechał na zaspę śnieżną. Doprowadziła ona do porażającego zdarzenia. 

Nagranie zostało opublikowane przez biuro szeryfa hrabstwa Milwaukee. Widać na nim moment, w którym samochód trafi kontrole i spada z ponad 20-metrowego wiaduktu, wprost na prowadzącą na zachód trasę I-94.

Nadmierna prędkość oraz złe warunki drogowe, były bezpośrednimi przyczynami tego incydentu. Pick-up po wjechaniu w zaspę z łatwością przebija barierki i spada w dół.

Patrząc na nagranie można śmiało stwierdzić, że kierowca nie miał żadnych szans na przeżycie. Okazało się jednak, że oszukał on swoje przeznaczenie. Mężczyzna przeżył zdarzenie. Gdy trafił do szpitala był przytomny i świadomy tego co się stało. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Poszkodowany otrzymał również pomoc od dwóch innych kierowców, którzy przejeżdżali wówczas tamtejszą drogą. Nagranie z momentu wypadku dosłownie jeży włos na głowie.

Reakcja tamtejszych służb porządkowych była natychmiastowa. Od razu wyruszyły one do aby pozbyć się zalegającego śniegu i sprawić, a tym samym poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz uchronić przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości.

W podobnych warunkach warto zachować szczególną ostrożność. Nie od dziś wiadomo, że złe warunki atmosferyczne mogą znacząco wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Policja wielokrotnie apeluje o uważną, bezpieczną jazdę. Mundurowi informują, by w tak zmiennych warunkach atmosferycznych  z jakimi mamy obecnie do czynienia, kierowcy zmienili technikę jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielnie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

Nagranie jest przeznaczone dla osób o mocnych nerwach. Pokazuje ono, że szczególnie w okresie zimowym warto zachować szczególną ostrożność na publicznych drogach. 

[EMBED-203]