Wypadek Pilec
Źródło: OSP Reszel

Vanem wyprzedzał na ,,na trzeciego". Siedem osób ucierpiało w wyniku przerażającego wypadku

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Grudnia 2020

Wypadek w miejscowości Pilec, koło Świętej Lipki mógł zakończyć się ogromną tragedią. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych ucierpiało aż 7 osób. Kierowca Vana zdecydował się wyprzedzać ,,na trzeciego".

Wypadek, który mógł mieć tragiczne konsekwencje. Wyprzedzanie ,,na trzeciego" zakończyło się groźnym incydentem.

Brawura, nadmierna prędkość oraz w niektórych przypadkach wręcz głupota, są najczęstszą przyczyną koszmarnych wypadków drogowych. Kierowcy bardzo często zapominają, że jedna zła decyzja może zakończyć się ogromnym dramatem.

Decyzja o wyprzedzaniu innego pojazdu zawsze może wiązać się z poważnym ryzykiem. Szczególnie teraz, gdy drogi są oblodzone, a warunki na trasach niesprzyjające łatwo o poważny wypadek. "Pytanie na śniadanie" i nieoczekiwany zwrot akcji. Widzowie nie zapominają

Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachTragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachCzytaj dalej

Do przerażającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Pilec koło Świętej Lipki w województwie warmińsko-mazurskim. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zobacz także: Genialny trik na zakupy w sieci. Można zaoszczędzić krocie

Wypadek Pilec

fot: OSP Reszel

Według informacji podanych przez lokalne media, do tego incydentu drogowego doszło w poniedziałek 7 grudnia. Kierowca vana, wyprzedzając "na trzeciego" ciężarówkę, z wielkim impetem wjechał w jadące z przeciwka osobowe renault.

Wypadek mógł zakończyć się ogromną tragedią. W zdarzeniu ucierpiało łącznie 7 osób.

Wewnątrz vana przebywało łącznie 6 osób. Wszyscy zostali ranni i trafili do szpitali. Hospitalizacji wymagał również kierowca renault.

Teksty wybrane dla Ciebie

Kierowca volkswagena sharana wyprzedzając pojazd ciężarowy czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka renault - przekazała oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik.

Policja apeluje, by podczas jazdy samochodem w niesprzyjających warunkach, wykazywać się szczególną ostrożnością. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość może mieć swoje dramatyczne konsekwencje.

W okresie zimowym hamowanie na oblodzonej nawierzchni jest znacznie cięższe. Droga hamowanie jest też zdecydowanie wydłużona, co może skutkować poważnym wypadkiem.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł