Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą
Źródło: zDrogi.pl

Kolejna kolizja w tunelu pod Martwą Wisłą. 22-latka trafiła do szpitala

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Września 2020

Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą to codzienność. Ciężko uzasadnić, dlaczego to miejsce jest tak „popularne". Zarząd Dróg i Zieleni udostępnił nagranie z wypadku, do którego doszło w czwartek 3 września.

Do zdarzenia doszło, gdy jeden z kierowców nagle zmienił pas. Jadąca za nim Mini 22-latka nagle zahamowała, aby uniknąć kolizji. Niestety kierowca jadącego za nią samochodu dostawczego nie zdążył.

- Z dużą siłą uderzył w tył jej auta - opisuje rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni i udostępnia wideo ze zdarzenia. 22-latka z obrażeniami znalazła się w szpitalu.

Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocyWideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocyCzytaj dalej

Wypadek. Do zdarzenia doszło w czwartek 3 września przed godziną 7 rano. Samochody jechały tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku w kierunku Letnicy.

Nagle jeden z kierowców zmienił pas ruchu i jadąca nim 22-latka musiała nagle zahamować, żeby go wpuścić. Niestety, kierowca jadącego za nią samochodu dostawczego nie zdążył już zwolnić.

- W wyniku prawdopodobnie nadmiernej prędkości i braku zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego kierujący autem dostawczym nie zdążył wyhamować, a w konsekwencji uderzył z dużą siłą w tył samochodu osobowego - opisuje Magdalena Kiliaj, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Dzisiaj Grzeje:

1. Wideo - Jak wygląda kradzież Opla Insignia na walizkę?
2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
3. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

Poszkodowana 22-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

- Kierowca samochodu ciężarowego marki Volkswagen jechał lewym pasem ruchu jezdni w tunelu i zderzył się z jadącym bezpośrednio przed nim, jadącym w tym samym kierunku, awaryjnie hamującym samochodem osobowym marki Mini Cooper - o wstępnych ustaleniach mówi st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności zdarzenia - zabezpieczyli między innymi pojazdy do badań i wystąpili do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni o nagranie z monitoringu.

Wypadek możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Zobacz także:

1. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak
2. Wielki dzień w życiu Cristiano Ronaldo? Wszystko zdradziło nagranie na Instagramie
3. Ogromne kary od 1 września. Ruszają kontrole samochodów, wiele osób może stracić auta
4. Niebezpieczny wypadek na autostradzie A1. Policjant niemal zginął
5. Zaczęło się od braku pasów. Ukarany kierowca, jego nieobecny syn i stacja diagnostyczna
6. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł